Szybkie pożyczki online: jakie są możliwości?

Szybkie pożyczki online: jakie są możliwości?


Skąd wziąć szybką pożyczkę online?

Pożyczki są alternatywą dla kredytów bankowych, dostępną na stronach internetowych. W odróżnieniu od banków, pożyczkodawcy rzadko zakładają fizyczne oddziały. Ich zadaniem nie jest rywalizacja z ofertami bankowymi. Zamiast tego, uzupełniają potrzeby rynku, oferując szybsze i łatwiejsze w zdobyciu dofinansowanie od typowego banku. Stąd większość z nich znajdziemy przez internet: minimalizowanie formalności oraz dostęp do ofert niezależnie, gdzie się znajdujemy, są jednymi z ich głównych priorytetów.

Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?

Szybkie pożyczki online zdecydowanie zasługują na swoją nazwę. Dofinansowanie jest błyskawiczne pod każdym możliwym względem: wniosek wypełnisz w pięć minut, decyzję kredytową dostaniesz zwykle w mniej niż pół godziny, a środki pojawią się na twoim koncie w następnym oknie księgowania przelewów twojego banku.

Nic oczywiście nie jest bez wad. Decydując się na szybką pożyczkę, zamiast kredytu, często będziesz musiał zapłacić nieco więcej, niż w banku. Ponadto pożyczkodawcy mogą oferować niższe kwoty lub krótszy czas spłaty od tradycyjnych instytucji. Ich usługi są często kierowane do osób, które potrzebują od kilkuset do kilku tysięcy złotych na nagłe wydatki. Są to sytuacje, w których wypełnianie wniosków bankowych i zbieranie zawiłych dokumentacji nie miałoby większego sensu.

Wspomnieliśmy wcześniej, że pożyczkodawcy nie posiadają oddziałów, do których możemy wejść po środki. Nie znaczy to jednak, że nie posiadają biur. Niezależnie od tego, na jaką firmę się zdecydujesz, możesz liczyć na obsługę klienta nieodstającą od oferty bankowej. Numer kontaktowy do działu obsługi znajdziesz w treści umowy oraz na stronach internetowych.

Jak wziąć szybką pożyczkę online?

Do wzięcia szybkiej pożyczki online wystarczy wybrać stronę pożyczkową, ustalić w kalkulatorze interesujące nas właściwości zobowiązania: jego koszta i czas spłaty, oraz wypełnić odpowiednie wnioski. Proces ten będzie się różnił zależnie od strony, jest jednak pewien standard, do którego zbliżona jest większość serwisów:

  1. Wybierz interesującą cię stronę pożyczkową. Warte uwagi adresy znajdziesz na stronach porównujących oferty pożyczkowe, takich jak pożyczka portal: https://pozyczkaportal.pl/pozyczka-na-koncie-w-15-minut/
  2. Określ warunki spłaty: większość firm posiada kalkulator na stronie głównej. Wybierzesz w nim, jaką pożyczasz kwotę, oraz w jakim terminie chcesz ją spłacić. Kalkulator poda ci przewidywaną wysokość raty oraz RRSO.
  3. Wypełnij formularz kontaktowy. Potrzebne w nim będą również dane z dowodu osobistego, które posłużą weryfikacji tożsamości.
  4. Poczekaj na ocenę kredytową. System sprawdzi twoje możliwości finansowe i oceni, jaką kwotę jest w stanie ci udzielić.
  5. Przeczytaj proponowane warunki umowy. Zależnie od otrzymanej oceny, mogą się one różnić od tego, co podałeś we wniosku.
  6. Jeżeli zasady ci odpowiadają, przejdź proces potwierdzenia tożsamości zgodnie z instrukcją.
  7. Środki zostaną wypłacone tego samego dnia, z wyjątkiem weekendów. Zasady spłaty znajdziesz opisane w umowie.

Jakie są wymagania pożyczek przez internet?

Największym wymaganiem względem pożyczek internetowych jest zdolność kredytowa klienta. Chodzi tu o wysokość uzyskiwanych regularnie dochodów, pomniejszoną o miesięczne wydatki na utrzymanie. Pożyczkodawców nie interesuje źródło naszego dochodu. Może to być dowolna forma zatrudnienia lub nawet przychód z emerytury, czy renty. Jego wysokość pozwoli za to ocenić, jak wysokie raty klient jest w stanie spłacać.

pożyczka online

Poza tym, pożyczkodawca może zwrócić uwagę na istniejące zobowiązania. Jeżeli posiadamy już jakieś trwające zobowiązania w innych instytucjach, zmniejszą one zaufanie, jakim obdarzy nas firma. W przypadku osób zadłużonych, konieczne jest szukanie specjalnych pożyczek, ponieważ większość firm nie udzieli dofinansowania osobom zalegającym z opłatami.

Ponadto większość stron posiada serię standardowych wymagań, które znajdziesz też w bankach:

  • Wiek w przedziale od 18 do 75 lat.
  • Obywatelstwo polskie.
  • Stałe zameldowanie na terenie Polski.
  • Aktualny dowód osobisty.
  • Osobiste konto w banku.
  • Czynny numer telefonu i adres e-mail.

Ile kosztuje pożyczka?

W skład kosztów pożyczki wchodzą te same elementy, co przy kosztach kredytu. Są to jednak zwykle wyższe opłaty, ponieważ pożyczkodawcy udzielają dofinansowania, wymagając mniejszej dokumentacji i stawiając mniejsze oczekiwania przed klientem.

Koszta szybkiej pożyczki online, to:

  • Prowizja za udzielenie pożyczki, od 0 do kilku procent.
  • Oprocentowanie, stanowiące zysk pożyczkodawcy.
  • Bazowa kwota, którą pożyczyliśmy.

Jakie są zalety pożyczek online?

Główną zaletą pożyczek online jest szybkość ich wypłaty oraz szeroki wybór dostępnych ofert. Możemy skorzystać z tzw. chwilówki na krótki okres, pożyczki ratalnej przy większych zakupach, a nawet znaleźć pozabankowe karty kredytowe. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są pożyczki na niewielkie kwoty, czyli tzw. mikropożyczki.

Ponadto pożyczki są zwyczajnie niezawodne. Nie musimy zbierać dokumentów i prowadzić dyskusji z doradcami bankowymi. Składamy szybki wniosek, weryfikujemy tożsamość i dostajemy pieniądze. Mając komórkę z internetem, możemy z takiej usługi skorzystać gdziekolwiek na świecie. Oczekiwania względem klientów również nie są aż tak zawiłe, więc mamy większą szansę faktycznie otrzymać pieniądze.

Wnioski dotyczące szybkich pożyczek gotówkowych

Szybkie pożyczki online to sposób na uzupełnienie dziury w budżecie niemal natychmiastowo z minimum formalności. Są to produkty które będziemy stosować, gdy potrzebujemy niedużej kwoty lub natychmiastowej pożyczki. Nie kupimy w ten sposób mieszkania — kredyty hipoteczne dużo łatwiej dostać w banku — jeżeli chodzi jednak o pieniądze na naprawę auta, wymianę zepsutego sprzętu lub mebla, czy zakup drogich leków, wystarczy sięgnąć po komórkę.