Sodexo – jak sprawdzić saldo?

Sodexo – jak sprawdzić saldo?


W drugiej połowie lat 60. w Marsylii założono firmę Sodexo. Jak to w przypadku wielu korporacji, stale notowany progres pozwolił na zagoszczenie w wielu europejskich krajach — od lat 90. również w Polsce. Specjalizujące się w usługach żywieniowych czy obsłudze nieruchomości francuskie przedsiębiorstwo oferuje swoim pracownikom rozmaite bonusy, np. karty podarunkowe czy upominkowe. Jak można sprawdzić ich saldo?

Jak sprawdzić saldo karty Sodexo?

Firmy mają różne sposoby na to, aby wynagradzać swoich pracowników za osiąganie satysfakcjonujących rezultatów czy po prostu zachęcać do tego, aby na dłużej zostali w ich szeregach. W przypadku Sodexo tą metodą jest wyposażanie swoich przedstawicieli w specjalne karty — podarunkowe czy premiowe. Można je dostać również za wypełnianie ankiet.

Dany pracownik otrzymuje kartą płatniczą, dzięki której może dokonywać płatności we wszystkich terminalach obsługujących karty Mastercard w naszym kraju i na świecie, wypłaty z bankomatów oraz transakcje w Internecie. Oprócz karty zyskuje on również dostęp do specjalnego serwisu Dla Ciebie oraz aplikacji mobilnej Sodexo Dla Ciebie. Dzięki tym stronom może sprawdzić saldo swojej karty Sodexo.

Sprawdzanie salda Sodexo w serwisie Dla Ciebie

Jak to często bywa — zanim zacznie się z czegoś korzystać, należy najpierw dokonać rejestracji. Nie inaczej w przypadku sprawdzenia salda Sodexo w serwisie Dla Ciebie. Podczas zakładania profilu należy wpisać podstawowe dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu czy nazwę firmy.

Następnie dodajemy do utworzonego profilu kartę Sodexo. Po zalogowaniu użytkownik zyskuje szereg funkcjonalności, wśród których są sprawdzenie salda na karcie środków, wgląd historię dokonanych operacji czy możliwość zmiany kodu PIN. Nie brakuje również opcji zastrzeżenia karty i ochrony jej przed przestępcami.

Sprawdzanie salda Sodexo w aplikacji Dla Ciebie

Aplikację Dla Ciebie można pobrać na dwa sposoby – za pośrednictwem sklepu Google lub Appstore. Podobnie jak w przypadku rejestracji w serwisie, należy podać niezbędne informacje użytkownika. Kluczowe jest zadbanie o poprawność numeru telefonu oraz adresu mailowego. Dzięki temu w przyszłości uniknie się problemów związanych przykładowo z autoryzacją transakcji w Internecie.

Po pomyślnym pobraniu aplikacji i zarejestrowaniu się można dodać swoją kartę Sodexo do świeżo utworzonego profilu. Następnie istnieje już opcja sprawdzenia aktualnego stanu środków dostępnych na karcie. Warto pamiętać, aby odświeżać witrynę w celu otrzymania od systemów bankowych zaktualizowanego bilansu.

Jak sprawdzić saldo Karty Wirtualnej Sodexo?

Kartę Wirtualną Sodexo można dodać do aplikacji płatniczej w smartfonie. Najpierw należy się zarejestrować na wirtualna.sodexo.pl. W tym celu trzeba podać składający się z ośmiu cyfr numer NIK karty oraz numer telefonu, który będzie stanowić login użytkownika. Ostatnie kroki to wpisanie kodu otrzymanego SMS-em, stworzenie nowego, stałego hasła i uzupełnienie daych. Po akceptacji regulaminu wystarczy aktywować profil i rozpocząć korzystanie z serwisu.

Karta Wirtualna Sodexo oferuje możliwość płacenia zbliżeniowo telefonem, wypłacania gotówki zbliżeniowo w bankomatach czy dokonywania transakcji w każdym miejscu, gdzie można płacić kartą Mastercard. Aktualne saldo sprawdzimy po zalogowaniu się na opisany wcześniej profil. Jak w przypadku konta bankowego, istnieje możliwość zajrzenia do zakładki, gdzie podana jest wysokość dostępnych środków.