Pożyczki online ratunkiem dla firm z sektora MŚP?

Pożyczki online ratunkiem dla firm z sektora MŚP?


Pod względem liczby przedsiębiorstw, Polska zajmuje 6 miejsce w Europie . Około 70 proc. respondentów twierdzi, że własna firma to dobra ścieżka rozwoju kariery, ale tylko 31 proc. widzi szansę na założenie własnego biznesu . Głównym problemem małych i średnich firm często jest brak płynności finansowej i chwilowe zastoje w działalności. Rozwiązaniem na czas kryzysu może być pożyczka online – na otrzymanie pieniędzy nie będziemy musieli długo czekać.

Pożyczki online sposobem na brak płynności w MŚP?

Z badania pozyczkaportal.pl i aasadlabiznesu.pl wynika, że uzyskaniem dodatkowych środków finansowych zainteresowani są przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, transporcie, logistyce i handlu. To właśnie ci przedsiębiorcy są w szczególności narażeni na brak płynności finansowej oraz zastoje w działalności. Często zdarza się, że mimo braku zleceń właściciele muszą utrzymać cały zespół pracowników. Nie trzeba tłumaczyć, że kiedy brak przychodów, taka sytuacja może być poważnym problemem. W czasie kryzysu wsparciem mogą się okazać mikropożyczki udzielane online, które są sprawdzonym i bezpiecznym rozwiązaniem. Chwilówki przez internet bardzo dobrze przyjęły się na rynku klientów indywidualnych. Jest to rezultat dynamicznego rozwoju branży FinTech, czyli technologii i finansów. Oferta firm pożyczkowych dla klientów biznesowych jest korzystna ze względu na brak biurokracji, szybką decyzje i możliwość uzyskania gotówki już od pierwszego dnia działania firmy. Z wykonanych badań wynika, że 44 proc. Polaków, którzy prowadzą swoją działalność, spłaca pożyczkę wysokości od 1 do 10 tys. złotych .

W czasie kryzysu, MŚP z pomocą przychodzi Aaasa Polska

Na polskim rynku pojawiła się ostatnio pożyczka dla firm w pełni dedykowana dla firm z sektora MŚP. Jest to AASA dla Biznesu, gdzie o pożyczkę do 10 000 zł można starać się już od pierwszego dnia działania firmy. Dla porównania, w banku aplikować o dofinansowanie można dopiero po 6 miesiącach działalności. W aasadlabizensu.pl formalności zostały ograniczone do minimum – w końcu czas w biznesie jest niezwykle cenny. Do wzięcia pożyczki jest potrzebny jedynie dowód osobisty właściciela przedsiębiorstwa oraz podstawowe informacje o profilu działalności i firmie. W przypadku problemów ze spłatą zawsze można wstrzymać naliczanie odsetek na okres 30 dni. Co najważniejsze, decyzje o przyznaniu pożyczki są dokonywane w ekspresowym tempie, AASA również realizuje wypłaty poprzez BlueCash.

Firmy z sektora MŚP stanowią 99 proc. wszystkich przedsiębiorstw Polsce i generują 66 proc. polskiego PKB. Rozwiązania, które pomagają optymalizować ich działania, mają zatem pozytywny wpływ na polską gospodarkę.