Pożyczka pod zastaw samochodu czy leasing? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź warunki finansowania

Pożyczka pod zastaw samochodu czy leasing? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź warunki finansowania


Każdy kredyt i pożyczka wiąże się z koniecznością spłaty. To, w jaki sposób będziesz jej dokonywał i na jakich warunkach, zależy od dawcy i zasad finansowania. Sprawdź je zanim podejmiesz decyzję.

Długi okres spłaty czy niskie oprocentowanie?

Istnieje kilka podstawowych kryteriów, które powinieneś wziąć pod uwagę w przypadku wzięcia kredytu lub pożyczki – niezależnie od jej rodzaju. Koniec końców, i tak przecież chodzi o to, by załatwić to, co trzeba za pomocą zdobytych pieniędzy i spłacić z jak najmniej dotkliwymi skutkami.

Leasing samochodowy.

Kiedy potrzebujesz dobrego samochodu, a bank nie chce udzielić kredytu

Planowałeś wzięcie kredytu gotówkowego, ale bank po przejrzeniu Twoich zdolności finansowych pokazał Ci drzwi? To zdarza się bardzo często, bo działanie banków oparte jest przede wszystkim na formalnościach i pewności – zarówno do do Twojej sytuacji pieniężnej, jak i celu, na który przeznaczysz zdobyte od nich pieniądze.

Leasing jest o tyle korzystny, że w jego przypadku na bok odchodzi większość formalności. Schemat jego działania przypomina w zasadzie dzierżawę – wybierasz auto i uzgadniasz wysokość cyklicznych rat, które będziesz wpłacał leasingodawcy w zamian za korzystanie z samochodu.

Cechuje się stosunkowo niskimi kosztami finansowania. Firmy leasingowe, działając jako konkurencja dla banków i kredytów gotówkowych, starają się uatrakcyjniać swoją ofertę, dlatego w przypadku leasingu możesz spotkać się z:

  • długim okresem spłaty sięgającym nawet kilku lat,
  • niskim wkładem własnym.

Ten drugi z prostego powodu – żeby z leasingu mógł skorzystać nawet przeciętny Kowalski, który na kredyt gotówkowy z banku się nie zdecyduje lub po prostu najzwyczajniej w świecie go nie dostanie, albo z powodu niekorzystnej sytuacji finansowej albo zbyt niskiej kwoty, którą byłby zainteresowany.

Pożyczka pod zastaw samochodu.

Gotówka bez zbędnych formalności

Potrzebujesz pieniędzy na teraz, a bankowe formalności przyprawiają Cię o zawrót głowy? Jednym z najczęściej pomijanych, a alternatywnym i opłacalnym rozwiązaniem jest ciesząca się zainteresowaniem firm pożyczka pod zastaw samochodu.

W jej przypadku pożyczkodawca staje się współwłaścicielem zastawionego auta – ale tylko na papierze.  Ty, po wzięciu gotówki i w przypadku jej terminowej spłaty, masz możliwość korzystania z samochodu tak, jak robiłeś to do tej pory. Kiedy warto wziąć kredyt na samochód? Przede wszystkim wówczas, gdy oprócz braku gotówki nie chcemy narażać się na znacznie wyższe koszty pożyczki bez zastawu.