Popularność chwilówek

Popularność chwilówek


Rynek finansowy zmienia się tak jak zmienia się cała nasza rzeczywistość. Jeszcze niedawno, aby uzyskać jakąkolwiek pożyczkę, czy kredyt musieliśmy udać się osobiście do banku. Dziś najczęściej potrzeba jedynie dowodu osobistego, przeglądarki i dostępu do internetu.

Jak grzyby po deszczu powstają kolejne instytucje finansowe, które udzielają głównie niewielkich pożyczek gotówkowych. Chwilówki stały się popularnym i powszechnym elementem krajobrazu. Stały się również bardzo łatwo i szeroko dostępne, szczególnie w internecie.

Największą zaletą chwilówek jest ograniczenie do absolutnego minimum wszelkich formalności związanych z kredytem. Nie musimy przedstawiać całego swojego życiorysu, wyciągów z banku, kontaktować z pracodawcą, ani nawet stawiać w samej placówce parabankowej. To wszystko załatwimy tylko dzięki dowodowi osobistemu i posiadaniu konta w standardowym banku.

Mikropożyczki są przyznawane na podstawie kilku prostych weryfikacji wypłacalności kredytobiorcy. Sprawdza naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, oraz informacje o zadłużeniach w Krajowym Rejestrze Długów. Jeśli nie posiadamy żadnych ogromnych długów, a swoje zaległości spłacamy z chociażby przyzwoitą regularnością, to pieniądze otrzymamy do ręki. Przez internet jest to kwestia zaledwie maksymalnie piętnastu minut.

Coraz częściej daje się jednak słyszeć głosy, że jest to niebezpieczna forma pożyczkowa. Jest to oczywiście błędne myślenie. Wszystkie dane odnośnie kosztów kredytu, terminów spłat i ich wysokości są doskonale znane. Oczywiście często nie są to najtańsze produkty finansowe na rynku i należy się z tym liczyć. Jednakże jest to swego rodzaju opłata za usługę pieniędzy do ręki, brak zbędnych formalności i grzebania w szczegółach swojej historii finansowej. Biorąc niewielką pożyczkę gotówkową w zwykłym banku zapewne dostaniemy ostatecznie lepsze warunki, jednakże na pieniądze możemy czekać kilka dni, a decyzje kredytowe częściej bywają odmowne pomimo spędzania mnóstwo czasu na dostarczaniu wszelkich dokumentów i zaświadczeń.