Na jaki samochód możesz sobie pozwolić w oparciu o wynagrodzenie?

Na jaki samochód możesz sobie pozwolić w oparciu o wynagrodzenie?


Ile powinien wynosić mój kredyt samochodowy w zależności od dochodów?

Eksperci finansowi zalecają, aby nie wydawać więcej niż około 10% do 15% twojego miesięcznego wynagrodzenia na spłatę kredytu samochodowego. Te procenty nie uwzględniają całkowitych wydatków na samochód, w tym kosztów gazu, ubezpieczenia, napraw i konserwacji.

Na jaki samochód mogę sobie pozwolić, jeśli zarabiam 60000?

Zazwyczaj zaleca się, aby kupić samochód wart nie więcej niż 35% rocznego dochodu brutto, więc jeśli zarabiasz $60k rocznie, możesz sobie pozwolić na nowy samochód, który jest warty $21,000 lub mniej.

Ile powinienem wydać na samochód, jeśli zarabiam 150 tys. rocznie?

To proste: Wydać nie więcej niż 10% rocznego dochodu brutto na cenę zakupu samochodu.

Na jaki samochód mogę sobie pozwolić przy pensji 50k?

Szacunki ekspertów wahają się w szerokim zakresie. Greg McBride, starszy wiceprezes, główny analityk finansowy w Bankrate.com, radzi, że płatność za samochód powinna być równa nie więcej niż 15 procent miesięcznego wynagrodzenia przed opodatkowaniem. Oznacza to, że jeśli zarabiasz 50 000 dolarów rocznie, Twoja miesięczna rata za samochód może wynieść nawet 625 dolarów.

Na jaki samochód mogę sobie pozwolić, jeśli zarabiam 100k?

Aby dowiedzieć się, na jaki samochód możesz sobie pozwolić, stosując zasadę 36%, po prostu pomnóż dochód swojej rodziny przez 0.36. Jeśli więc zarabiasz 100 000 dolarów, na przykład, możesz sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu samochodowego w wysokości do $36,000 – zakładając, że nie masz żadnych innych długów.

Ile powinienem wydać na samochód, jeśli zarabiam $40000?

Niezależnie od tego, czy płacisz za samochód gotówką, bierzesz go w leasing czy finansujesz, Twój górny limit wydatków naprawdę nie powinien być ani o grosz większy niż 35% rocznego dochodu brutto. To znaczy, że jeśli zarabiasz 36 000 dolarów rocznie, cena samochodu nie powinna przekroczyć 12 600 dolarów. Zarobić $60,000, a cena samochodu powinna spaść poniżej $21,000.

Czy lepiej spłacić kredyt samochodowy wcześniej?

Wcześniejsze spłacenie samochodu eliminuje kredyt samochodowy z równania. Twój DTI będzie naturalnie niższy, co otwiera cię na inne formy kredytu. Pomaga również zwiększyć swoje szanse na refinansowanie innych pożyczek lub konsolidację długu kart kredytowych na niższej stopie procentowej.