Na jaki dom mogę sobie pozwolić jumbo?

Na jaki dom mogę sobie pozwolić jumbo?


Co kwalifikuje pożyczkę jako jumbo?

Pożyczka jumbo to kredyt hipoteczny używany do finansowania nieruchomości, które są zbyt drogie dla konwencjonalnego kredytu zgodnego. Maksymalna kwota kredytu zgodnego z przepisami wynosi $647,200 w większości hrabstw, zgodnie z ustaleniami Federal Housing Finance Agency (FHFA). Domy, które przekraczają lokalny limit pożyczki zgodnej wymagają pożyczki jumbo.

Czy można odłożyć 5% na pożyczkę jumbo?

Dzisiejsi właściciele domów mają więcej opcji kredytowych, choć. Pożyczki Jumbo są teraz dostępne od niektórych kredytodawców hipotecznych z zaledwie 5% lub 10% w dół. Inne mogą wymagać od 15% do 20%.

Czy trudno jest dostać pożyczkę jumbo??

Będziesz potrzebował dobrej oceny kredytowej

Przed pożyczeniem setek tysięcy dolarów, kredytodawcy chcą wiedzieć, że jesteś odpowiedzialny finansowo. Będziesz potrzebował wyższego wyniku kredytowego, aby zakwalifikować się do pożyczki jumbo, niż w przypadku pożyczki zgodnej – prawdopodobnie co najmniej 700. Ale im wyższa ocena, tym lepszą stawkę otrzymasz.

Czy kredyt jumbo jest droższy?

Tak, oprocentowanie kredytów hipotecznych jumbo jest zazwyczaj wyższe niż oprocentowanie kredytów hipotecznych zgodnych ponieważ nie mogą być zakupione przez Fannie Mae i Freddie Mac. Mniej kupujących oznacza mniejszą płynność i wyższe stopy procentowe.

Jaki dochód potrzebujesz dla kredytu hipotecznego o wartości 800000 dolarów?

Dla domów w przedziale 800 000 dolarów, który jest w średnio-wysokim zakresie dla większości rynków mieszkaniowych, kalkulator DollarTimes zaleca kupującym przynieść w $119,371 przed opodatkowaniem, zakładając 30-letnią pożyczkę z 3.25% stopy procentowej.

Ile trzeba zrobić, aby uzyskać 600000 dolarów kredytu hipotecznego?

Jakie dochody są wymagane dla 600k hipotecznych? Aby pozwolić sobie na dom, który kosztuje $600,000 z 20 procentową wpłatą w dół (równą $120,000), będziesz musiał zarobić nieco poniżej 90.000 dolarów rocznie przed opodatkowaniem.

Jak bardzo dom może sobie pozwolić na zarabianie $70000 rocznie?

Więc jeśli zarabiasz $70,000 rocznie, powinieneś być w stanie wydać co najmniej $1,692 miesięcznie – i do $2,391 miesięcznie – w postaci czynszu lub płatności hipotecznych.