Który kredyt jest lepszy FHA czy konwencjonalny?

Który kredyt jest lepszy FHA czy konwencjonalny?


Dlaczego warto wybrać FHA zamiast konwencjonalnego??

Pożyczki FHA wymagają niższej minimalnej zaliczki i niższej punktacji kredytowej niż wiele konwencjonalnych pożyczek. Kredyty FHA są przeznaczone dla kredytobiorców o niskich lub umiarkowanych dochodach, którzy w przeciwnym razie nie mogliby zakwalifikować się do kredytu konwencjonalnego. Te korzyści sprawiają, że są one popularne wśród osób kupujących dom po raz pierwszy.

Który kredyt jest trudniejszy do uzyskania FHA czy konwencjonalny?

Kredyt FHA pozwala na uzyskanie niższej punktacji kredytowej i może być łatwiejszy do zakwalifikowania niż kredyt konwencjonalny. Jednakże, konwencjonalne pożyczki mogą nie wymagać ubezpieczenia hipotecznego z wystarczająco dużą zaliczką. Korzyści z FHA vs konwencjonalne w dół do indywidualnych potrzeb kredytobiorcy.

Jakie są minusy pożyczki FHA??

Kredytobiorcy, którzy biorą kredyty FHA, prawdopodobnie będą musieli zmierzyć się z wyższe koszty z góry i z każdą płatnością, i może to być sygnał, że nie są gotowi na kredyt hipoteczny. Będziesz musiał również zapłacić ubezpieczenie kredytu hipotecznego, a kredyty FHA są mniej elastyczne niż kredyty konwencjonalne.

Jakie są minusy kredytu konwencjonalnego?

Wady: Dlaczego konwencjonalny kredyt hipoteczny może nie być dla Ciebie odpowiedni

Wymagania kwalifikacyjne dla konwencjonalnych pożyczek są bardziej rygorystyczne niż pożyczki wspierane przez rząd. Pożyczki konwencjonalne są sprzedawane do Fannie Mae lub Freddie Mac wkrótce po ich stworzeniu, aby pomóc utrzymać kredyty hipoteczne w przystępnej cenie dla nabywców domów.

Dlaczego konwencjonalny kredyt jest lepszy?

Jeśli nie jesteś w stanie dokonać dużej płatności z góry, dostępne są konwencjonalne pożyczki z zaliczką już od 3%. W większości przypadków pożyczkobiorcy oszczędzają pieniądze w dłuższej perspektywie przy pożyczce konwencjonalnej, ponieważ nie ma opłaty za ubezpieczenie hipoteki z góry, a miesięczne płatności za ubezpieczenie są tańsze.

Jakiej oceny kredytowej potrzebujesz dla kredytu konwencjonalnego?

620
Ocena kredytowa: W większości przypadków, będziesz potrzebował oceny kredytowej w wysokości co najmniej 620 aby zakwalifikować się do kredytu konwencjonalnego.

Jaka jest minimalna zaliczka dla kredytu konwencjonalnego?

3%
Minimalna zaliczka wymagana dla konwencjonalnego kredytu hipotecznego wynosi 3%, ale kredytobiorcy z niższą punktacją kredytową lub wyższym wskaźnikiem zadłużenia do dochodu mogą być zobowiązani do odłożenia więcej. Prawdopodobnie będziesz również potrzebował większej zaliczki na poczet pożyczki jumbo lub pożyczki na drugi dom lub nieruchomość inwestycyjną.