Który kredyt jest lepszy FHA czy konwencjonalny?

Który kredyt jest lepszy FHA czy konwencjonalny?


Dlaczego miałbyś wybrać FHA zamiast konwencjonalnego??

Kredyty FHA wymagają niższej minimalnej zaliczki i niższej punktacji kredytowej niż wiele kredytów konwencjonalnych. Kredyty FHA są przeznaczone dla kredytobiorców o niskich lub umiarkowanych dochodach, którzy w przeciwnym razie nie mogliby zakwalifikować się do kredytu konwencjonalnego. Te korzyści sprawiają, że są one popularne wśród osób kupujących dom po raz pierwszy.

Jakie są minusy kredytu konwencjonalnego?

Wady: Dlaczego konwencjonalna hipoteka może nie być dla Ciebie odpowiednia

Wymagania kwalifikacyjne dla konwencjonalnych pożyczek są bardziej rygorystyczne niż pożyczki wspierane przez rząd. Kredyty zgodne są sprzedawane do Fannie Mae lub Freddie Mac wkrótce po ich stworzeniu, aby pomóc utrzymać kredyty hipoteczne w przystępnej cenie dla kupujących domy.

Jaki wynik kredytowy jest potrzebny do uzyskania kredytu konwencjonalnego?

620
Wynik kredytowy: W większości przypadków będziesz potrzebował wyniku kredytowego w wysokości co najmniej 620 aby zakwalifikować się do kredytu konwencjonalnego.

Jakie są wady kredytu FHA??

Kredyt FHA: Cons
  • Dodatkowy koszt – składka ubezpieczeniowa (MIP) w wysokości 2.25% wartości kredytu. …
  • Maksymalna cena domu jest ustalana przez FHA.
  • Stopy procentowe są wyższe niż w przypadku kredytów konwencjonalnych (w oparciu o złagodzone wymagania dotyczące kwalifikowalności kredytobiorcy)

Dlaczego kredyt konwencjonalny jest lepszy?

Jeśli nie jesteś w stanie dokonać dużej płatności z góry, kredyty konwencjonalne są dostępne z zaliczką tak niską jak 3%. W większości przypadków, kredytobiorcy oszczędzają pieniądze w dłuższej perspektywie z konwencjonalnym kredytem, ponieważ nie ma opłaty za ubezpieczenie hipoteczne z góry, a miesięczne płatności za ubezpieczenie są tańsze.

Dlaczego sprzedający chciałby uzyskać kredyt konwencjonalny??

Własne spostrzeżenia sprzedających

Sprzedający często wolą kupujących konwencjonalnych z powodu ich własnych poglądów finansowych. Ponieważ konwencjonalny kredyt wymaga zazwyczaj wyższego kredytu i więcej pieniędzy w dół, sprzedawcy często uznają te powody za niższe ryzyko niewykonania zobowiązania i cechy godnego zaufania kupującego.

Czy trudno jest uzyskać konwencjonalną pożyczkę na dom?

Nawet jeśli konwencjonalny kredyt jest najbardziej powszechnym kredytem hipotecznym, to jest zaskakująco trudne do uzyskania. Kredytobiorcy muszą mieć minimalny wynik kredytowy około 640 punktów, aby się zakwalifikować – najwyższy minimalny wynik spośród wszystkich produktów hipotecznych – i mieć stosunek zadłużenia do dochodu 43% lub mniej.