Kto przejął obsługę FedLoan?

Kto przejął obsługę FedLoan?


Czy FedLoan nadal obsługuje?

Nadal przenosimy kredyty z FedLoan Servicing do MOHELA, Aidvantage (kredyty obsługiwane wcześniej przez Navient), Edfinancial i Nelnet. Jeśli nie otrzymałeś powiadomień od nas, od FedLoan Servicing, lub od nowego serwisanta do końca 2021 roku, to twoje pożyczki są nadal w FedLoan Servicing.

Co to jest serwisant kredytów studenckich?

Servicers are firmy i organizacje, które zbierają płatności na kredyt, odpowiadają na zapytania obsługi klienta i wykonują inne zadania administracyjne związane z utrzymaniem kredytu. Twój opiekun kredytu studenckiego to firma, która co miesiąc wysyła Ci rozliczenie.

Czy FedLoan zostanie umorzony?

Jeśli jesteś zatrudniony w pełnym wymiarze godzin w kwalifikowanej organizacji usług publicznych lub służąc jako wolontariusz w pełnym wymiarze czasu AmeriCorps lub Korpusu Pokoju, możesz potencjalnie kwalifikować się do przebaczenia na swoich Kredytach Bezpośrednich po 120 kwalifikujących się płatnościach na kwalifikującym się planie spłat.

Dlaczego moje konto FedLoan zostało zamknięte??

Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku federalnych i prywatnych pożyczek studenckich, gdy: Pożyczkobiorca zalega z miesięcznymi płatnościami i nie wywiązuje się z nich. Pożyczkobiorca ubiega się o Program Umorzenia Pożyczki dla Służby Publicznej, a jego pożyczki są przenoszone do FedLoan Servicing do przetwarzania. Firma kończy umowę z pożyczkobiorcą.

Dlaczego moje pożyczki studenckie są przenoszone?

Czasami musimy przenieść pożyczkę należącą do pożyczkobiorcy pomiędzy członkami naszego zespołu obsługującego pożyczki federalne, co zmienia przydział obsługi dla tych pożyczek. Przekazujemy również pożyczki, gdy kredytobiorcy zapisują się do programów, takich jak Public Service Loan Forgiveness (PSLF).

Czy Navient i FedLoan to to samo??

Do końca 2021 roku, Navient, PHEAA (znana również jako FedLoan Servicing) i Granite State nie będą już zarządzać federalnymi produktami pożyczek studenckich. Podczas tego przejścia, pożyczki zostaną przeniesione do nowego serwisanta, ale szczegóły dotyczące samych pożyczek pozostaną bez zmian.

Dlaczego moje saldo kredytu studenckiego zniknęło?

Jeśli nie dostałeś informacji od rządu federalnego lub prywatnego pożyczkodawcy jak Navient, że twoje pożyczki zostały wymazane, prawdopodobną odpowiedzią jest to, że Twoje pożyczki zostały przeniesione do nowej firmy, a ty nadal jesteś winien saldo.