Kredyty hipoteczne zaciągane przez Polaków

Kredyty hipoteczne zaciągane przez Polaków


Niezmiennie od wielu lat kredyty hipoteczne cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Sytuacja tej grupy społecznej nie jest łatwa. Osiągnięcie wysokiego pułapu zarobków nie jest proste dla młodych osób, a rosnące ceny nieruchomości zdecydowanie nie ułatwiają młodym startu.

Pary łącząc swoje możliwości mają większe pole możliwości, jednak osoby samotne w większości przypadków nie mają szans na własne cztery kąty bez zaciągnięcia kredytu. Kredyt brany pod zastaw często jest jedyną szansą na realizację życiowych marzeń związanych z własnym kątem.

Informacje na temat kredytów hipotecznych

Banki coraz częściej kredytów młodym ludziom zatrudnionym na etacie. Pożyczki tego typu są produktem na realnie niskim oprocentowaniu i rozłożone na wiele lat, który pozwala z jednej strony na realizację inwestycji we własną nieruchomość, a z drugiej strony jest dość łatwy do „obsługi” nie powodując kłopotów jego posiadaczom. Takie kredyty ma w tej chwili kilkaset tysięcy ludzi z czego niektórzy wzięli je w walutach obcych.

Tego typu kredyt jest jednak bardziej ryzykowny ze względu na wahania kursowe danej waluty o czym przekonało się wielu kredytobiorców na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przekonali się o tym zwłaszcza ci, którzy wzięli kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Jednak kredyt hipoteczny wzięty odpowiedzialnie i na miarę swoich możliwości to idealne wyjście dla młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoje niezależne życie. Banki w tej chwili udzielają kredyty hipoteczne nawet na 30 lat. Można je dodatkowo ubezpieczyć na wypadek kłopotów ze zdrowiem, utratą życia lub stratą zatrudnienia. Rata jest wtedy nieco wyższa, ale kredytobiorca jest zabezpieczony na nieprzewidywalne sytuacje życiowe, które mogą spotkać niespodziewanie każdego.

Kredyty hipoteczne były udzielane w naszym kraju od wielu lat. Kredytobiorca kredytu hipotecznego to dobry klient dla banku, związany z nim na wiele lat. Oczywiście pod warunkiem że regularnie spłaca swoje zobowiązania. Jednak odsetek ludzi nie spłacających tego typu pożyczki w Polsce jest stosunkowo mały.