Komu się umarza Navient?

Komu się umarza Navient?


Skąd mam wiedzieć, czy jestem rozliczany przez Navient??

Oto kryteria kwalifikowalności: Musisz pożyczyć prywatną pożyczkę studencką od Navient lub jego poprzednika, Sallie Mae, w latach 2002-2014 podczas uczęszczania do niektórych szkół for-profit, takich jak Art Institute, ITT Technical Institute i inne. Możesz zobaczyć pełną listę szkół na navientagsettlement.com.

Kto dostaje rozliczenie Navient?

Aby kwalifikować się do tej płatności, kredytobiorcy muszą wejść w spłatę swoich federalnych kredytów studenckich przed 2015 r., kwalifikować się do planu spłat uzależnionych od dochodów, ale zamiast tego zostali pokierowani do wejścia w stan wyrozumiałości przez telefon przez pracownika Navient, i utrzymali ten stan wyrozumiałości przez co najmniej dwa lata …

Jak uzyskać umorzenie pożyczki studenckiej od Navient??

Umorzenie spłat uzależnionych od dochodów (IDR)

Korzystając z tych planów spłat uzależnionych od dochodów, możesz być w stanie uzyskać niższą miesięczną kwotę płatności. Dodatkowo, możesz kwalifikować się do otrzymania umorzenia pożyczki studenckiej Navient po osiągnięciu końca harmonogramu spłat.

Czy pożyczki Navient zostaną anulowane??

Tak. Navient nie obsługuje już pożyczek federalnych należących do Unii Europejskiej.S. Departament Edukacji. Pożyczki te zostały przeniesione do nowego serwisanta, Aidvantage, w styczniu 2022 roku.

Ile lat musi upłynąć zanim pożyczki studenckie zostaną umorzone?

10 lat
Odpuszczanie pożyczek po 10 lat spłat dla kredytobiorców, którzy są winni $12,000 lub mniej, i. Zapobieganie wzrostowi salda kredytu poprzez pokrycie przez rząd federalny różnicy pomiędzy miesięczną ratą kredytobiorcy a kwotą należnych odsetek.2 dni temu

Czy moja pożyczka Navient jest pożyczką federalną??

Najważniejsze informacje. Navient nie obsługuje już federalnych pożyczek studenckich. Nadal obsługuje prywatne pożyczki studenckie i zapewnia refinansowanie prywatnych pożyczek studenckich. Najlepszym sposobem na określenie, czy masz federalne czy prywatne pożyczki studenckie, jest sprawdzenie Studentaid.gov.

Kiedy mogę spodziewać się rozliczenia z Navient?

Możesz zobaczyć przykładowe zawiadomienie tutaj. Navient powinien wysłać zawiadomienia do uprawnionych kredytobiorców do dnia , ale ugoda przewiduje, że faktyczna ulga (zwolnienie, rozliczenie kredytu i zwrot płatności dokonanych po 30 czerwca 2021 roku) powinna nastąpić przed tym terminem.