Kogo powinieneś użyć jako referencji do pożyczki?

Kogo powinieneś użyć jako referencji do pożyczki?


Co oznacza referencja do pożyczki?

Wiele osób myli referencje i współsygnatariuszy przy ubieganiu się o kredyt. Referencje nie są takie same jak współsygnatariusze: Referencja to tylko kogoś, kto może zweryfikować, że cię zna i podać kilka informacji. Współsygnatariusz, z drugiej strony, to ktoś, kto jest częściowo odpowiedzialny za twoją pożyczkę.

Czy potrzebujesz referencji do pożyczki?

Ogólnie, Pożyczkodawcy proszą o dostarczenie pięciu do ośmiu osobistych referencji, podając nazwiska, adresy i numery telefonów – w tym numery domowe/komórkowe i służbowe. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również podania adresu e-mail.

Czy firmy pożyczkowe dzwonią do Twoich referencji?

FDCPA i RFDCPA zezwalają firmie windykacyjnej lub wierzycielowi na dzwonienie do Twoich przyjaciół, rodziny lub referencji tylko wtedy, gdy nie są w stanie Cię zlokalizować i tylko w celu sprawdzenia lub skorygowania informacji takich jak Twój adres i numer telefonu.

Czy banki rzeczywiście dzwonią do referencji?

Clark mówi firmy pożyczkowe zazwyczaj nie kontaktują się z referencjami. “Mogą o nic nie pytać, po prostu będą je sprawdzać” – mówi. Następnym razem, gdy będziesz ubiegał się o pożyczkę i zostaniesz poproszony o osobiste referencje, możesz być nieco ostrożny przy wyborze kontaktów.

Kogo możesz użyć jako referencji?

Kogo powinienem wymienić (lub nie wymienić) jako referenta?
  • Twój obecny kierownik lub przełożony.
  • Twoi poprzedni menedżerowie lub przełożeni.
  • Twoich obecnych współpracowników lub klientów (jeśli ubiegasz się o stanowisko związane z obsługą klienta)
  • Twoi poprzedni rówieśnicy lub klienci.
  • Twoje osobiste referencje lub przyjaciele, którzy będą ręczyć za Ciebie.

Czy mogę użyć przyjaciela jako referencji?

Osobiste referencje są powszechnie dostarczane przez nauczycieli, wykładowców, liderów grup lub klubów, sąsiadów, przyjaciół i członków rodziny. Osoby udzielające referencji powinny cię dobrze znać i być w stanie podać przykłady, które potwierdzają stwierdzenia o twoim charakterze.

Co należy umieścić w referencjach kredytowych?

Referencje kredytowe powinny być firm, które mogą dostarczyć pozytywnych szczegółów na temat relacji finansowych, które utrzymywałeś. Na przykład, referencje kredytowe mogą obejmować bank, w którym masz kartę kredytową lub pożyczkę, firmę, której rachunki regularnie płacisz, a nawet poprzednich właścicieli nieruchomości.