Kiedy kredyt jest ubezpieczony przez FHA?

Kiedy kredyt jest ubezpieczony przez FHA?


Dlaczego sprzedawcy nie chcą pożyczek FHA?

Powody, dla których sprzedający nie lubią kredytów FHA

Oba powody mają związek z surowymi wytycznymi nałożonymi przez to, że kredyty FHA są kredytami ubezpieczonymi przez rząd. Dla jednego, jeśli dom zostanie wyceniony na mniej niż uzgodniona cena, sprzedający musi obniżyć cenę sprzedaży, aby dopasować ją do wycenionej ceny, lub umowa nie dojdzie do skutku.

Czy lepiej wybrać FHA czy konwencjonalny?

Pożyczka konwencjonalna jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ Twoja stopa hipoteczna i koszty PMI spadną. Ale kredyt FHA może być idealny, jeśli Twoja ocena kredytowa jest w przedziale 500 lub 600. Dla kredytobiorców z niższym kredytem, FHA jest często tańszą opcją.

Jak długo płaci się PMI przy kredycie FHA??

Kredyty FHA nie zawierają opłaty PMI. Zamiast tego wymagają MIP, własnej marki premii ubezpieczeniowej FHA. Nowoczesne pożyczki FHA wymagają MIP przez cały okres trwania pożyczki, chyba że wpłacisz 10% lub więcej. W takim przypadku odchodzą one po 11 lat.

Czy wszystkie kredyty FHA mają ubezpieczenie hipoteczne??

Kredyty hipoteczne FHA nie wymagają PMI, ale wymagają zapłaty premii za ubezpieczenie hipoteczne (Up Front Mortgage Insurance Premium) oraz premii za ubezpieczenie hipoteczne (MIP). W zależności od warunków kredytu mieszkaniowego, większość kredytów FHA wymaga dziś MIP przez 11 lat lub przez cały okres trwania kredytu hipotecznego.

Kto finansuje kredyty ubezpieczone przez FHA?

Aby uzyskać ubezpieczenie kredytu hipotecznego od Federalnej Administracji Mieszkaniowej, należy wpłacić z góry składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (UFMIP) równą 1.75% kwoty kredytu podstawowego przy zamknięciu jest wymagane i jest zwykle finansowane w całkowitej kwocie kredytu przez kredytodawcę i wypłacane FHA w imieniu kredytobiorcy.

Co nie przejdzie kontroli FHA?

Ogólna struktura nieruchomości musi być w wystarczająco dobrym stanie, aby zapewnić bezpieczeństwo jej mieszkańcom. Oznacza to, że poważne uszkodzenia strukturalne, przecieki, wilgoć, gnicie lub uszkodzenia spowodowane przez termity może spowodować, że nieruchomość nie przejdzie inspekcji. W takim przypadku należy dokonać napraw, aby pożyczka FHA mogła zostać udzielona.

Jak surowa jest ocena FHA?

Lista kontrolna wymogów oceny FHA

Musi mieć bezpieczny i rozsądny dostęp do nieruchomości. Nie może zawierać luźnych przewodów i odsłoniętych systemów elektrycznych. Musi być wolny od uszkodzonych podziemnych zbiorników magazynowych i zanieczyszczeń gleby. Musi mieć działający, stały system grzewczy, który może odpowiednio ogrzać nieruchomość.