Jakie są wymagania SBA COVID-19 Eidl cap?

Jakie są wymagania SBA COVID-19 Eidl cap?


Czy muszę spłacić moją pożyczkę na chorobę koronawirusową po zakończeniu okresu odroczenia?

Po zakończeniu okresu odroczenia, kredytobiorcy COVID-EIDL będą zobowiązani do dokonywania regularnych spłat kapitału i odsetek począwszy od 30 miesiąca od daty noty.

Czy firmy muszą rozpocząć płatności na fundusze EIDL podczas pandemii COVID-19?

W komunikacie prasowym SBA powiedział, że małe firmy i organizacje non-profit, które otrzymały fundusze EIDL, nie muszą rozpoczynać płatności na pożyczkę do 30 miesięcy po dacie notatki. Odsetki będą nadal naliczane od pożyczek w okresie odroczenia. Kredytobiorcy EIDL mogą dokonywać wcześniejszych spłat swoich kredytów.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy gospodarczej COVID-19??

W odpowiedzi na COVID-19, właściciele małych firm, w tym przedsiębiorstw rolnych, i organizacji non-profit we wszystkich U.S. stany, Waszyngton D.C., i terytoriów może ubiegać się o COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

Jakie są nowe zmiany w programie COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?

Kluczowe ogłoszone zmiany to: Zwiększony COVID EIDL Cap. SBA podniósł limit COVID EIDL z 500 000 USD do 2 milionów USD. Fundusze pożyczkowe mogą być wykorzystane na wszelkie normalne wydatki operacyjne i kapitał obrotowy, w tym płace, zakup sprzętu i spłatę zadłużenia.

Jak ustawa CARES wspiera małe firmy?

Paycheck Protection Program zapewnia małym firmom środki, których potrzebują do utrzymania listy płac, zatrudnić pracowników, którzy mogli zostać zwolnieni i pokryć stosowne koszty ogólne.

Kiedy muszę zapłacić podatek od dystrybucji związanej z koronawirusem?

Wypłaty generalnie są włączone do dochodu proporcjonalnie przez okres trzech lat, zaczynając od roku, w którym otrzymujemy wypłatę. Na przykład, jeśli otrzymasz $9,000 dystrybucji związanej z koronawirusem w 2020 roku, zgłosisz $3,000 dochodu na swoim federalnym zeznaniu podatkowym dla każdego z 2020, 2021 i 2022 roku. Jednakże, istnieje możliwość włączenia całej wypłaty do dochodu w roku, w którym nastąpiła wypłata.

Jakie są specjalne zasady dla planów emerytalnych i IRA w sekcji 2202 ustawy CARES?

Zobacz pełną odpowiedź

Ogólnie rzecz biorąc, sekcja 2202 ustawy CARES zapewnia rozszerzone opcje dystrybucji i korzystne traktowanie podatkowe do $100,000 wypłat związanych z koronawirusem z kwalifikujących się planów emerytalnych (niektóre plany emerytalne pracodawcy, takie jak sekcja 401(k) i 403(b) plany, i IRA) dla wykwalifikowanych osób, jak również specjalne zasady rollover w odniesieniu do takich wypłat. Zwiększa również limit kwoty, którą wykwalifikowana osoba może pożyczyć z kwalifikującego się planu emerytalnego (nie wliczając w to IRA) i pozwala sponsorowi planu zapewnić wykwalifikowanym osobom do dodatkowego roku na spłatę pożyczek z planu.