Jakie są wady kredytu ARM??

Jakie są wady kredytu ARM??


Co to jest 5-letnia pożyczka ARM?

ARM 5/1 to kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu, który oferuje nabywcom domów stałe oprocentowanie przez pierwsze pięć lat okresu kredytowania. Po tym jak ten pięcioletni stały okres czasu się skończy, 5-letnia stopa ARM wzrasta do zmiennej stopy opartej na warunkach rynkowych.

Co się dzieje z kredytem ARM?

Z ARM, kredytobiorcy blokują się w stopie procentowej, zwykle niskiej, na określony czas. Kiedy kończą się te ramy czasowe, oprocentowanie kredytu hipotecznego resetuje się do poziomu obowiązującej stopy procentowej.

Czy ARM to dobry pomysł w 2022 r?

ARM-y są znacznie tańsze w krótkim okresie czasu

. W tym samym tygodniu średnia stopa procentowa dla kredytu 5/1 ARM wynosiła zaledwie 4.31 procent. Trend ARM o niskim oprocentowaniu nie jest niczym nowym. Przez cały rok 2022, nawet gdy stopy procentowe gwałtownie wzrosły, średnie regulowane stopy pozostały o około punkt procentowy lub więcej poniżej stałych stóp hipotecznych.

Czy można spłacić kredyt ARM wcześniej?

Możesz być zmuszony do zapłacenia kary za przedpłatę, jeśli sprzedajesz lub refinansujesz. Jeśli zdecydujesz się na refinansowanie kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu, aby uzyskać niższą stopę procentową, możesz zostać uderzony karą za przedpłatę, znaną również jako kara za wcześniejszą spłatę. To samo dotyczy sytuacji, gdy zdecydujesz się sprzedać swój dom przed spłatą kredytu.

Czy 7-letni ARM to dobry pomysł?

7/1 ARM to dobra opcja, jeśli zamierzasz mieszkać w nowym domu przez mniej niż siedem lat lub planujesz refinansować swój dom w tym samym czasie. Pożyczka ARM ma zwykle niższe oprocentowanie początkowe niż pożyczka o stałym oprocentowaniu, więc można skorzystać z niższej płatności w okresie wstępnym.

Dlaczego chciałbyś mieć pożyczkę ARM??

Może pomóc kredytobiorcom zaoszczędzić i zainwestować więcej pieniędzy. Ktoś, kto ma płatność o 100 dolarów mniejszą z ARM, może umieścić te pieniądze w inwestycji przynoszącej większe zyski. Oferuje tańszy sposób na zakup domu dla kredytobiorców, którzy nie planują mieszkać w jednym miejscu przez bardzo długi czas.

Czy 5-letni ARM to dobry pomysł?

Korzyści z ARM

Zaletą 5/1 ARM jest to, że podczas pierwszych lat kredytu, kiedy stopa jest stała, otrzymasz znacznie niższe oprocentowanie i płatności. Jeśli planujesz sprzedać mieszkanie za mniej niż sześć lub siedem lat, ARM 5/1 może być dobrym wyborem.