Jakie są wady i zalety kredytu mieszkaniowego FHA??

Jakie są wady i zalety kredytu mieszkaniowego FHA??


Czy FHA jest lepszy od konwencjonalnego?

Konwencjonalna pożyczka jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ twoje oprocentowanie hipoteki i koszty PMI pójdą w dół. Ale kredyt FHA może być idealny, jeśli Twoja ocena kredytowa jest w granicach 500 lub 600 punktów. Dla kredytobiorców o niższej zdolności kredytowej, FHA jest często tańszą opcją.

Czy dobrze jest wyjść z FHA?

Warto refinansować kredyt FHA na kredyt konwencjonalny, jeśli zbudowałeś wystarczająco dużo kapitału w swoim domu i możesz pozbyć się kosztownego miesięcznego ubezpieczenia hipotecznego. Należy jednak ustalić, czy można spełnić bardziej rygorystyczne wymagania kwalifikacyjne, zanim zamieni się kredyt FHA na konwencjonalny kredyt hipoteczny.

Dlaczego warto wybrać kredyt FHA zamiast konwencjonalnego??

Kredyty FHA wymagają niższej minimalnej zaliczki i niższej punktacji kredytowej niż wiele kredytów konwencjonalnych. Kredyty FHA są przeznaczone dla kredytobiorców o niskich lub umiarkowanych dochodach, którzy w przeciwnym razie nie mogliby zakwalifikować się do kredytu konwencjonalnego. Te korzyści sprawiają, że są one popularne wśród osób kupujących dom po raz pierwszy.

Dlaczego ludzie wybierają kredyty FHA?

Ta opcja kredytowa, wraz z kredytami USDA i VA, jest popularna wśród osób kupujących dom po raz pierwszy i tych z mniejszym niż gwiezdny kredytem, ze względu na niższe wymagania dotyczące dochodu i wyniku kredytowego. Znana jest również z tego, że ma niższe zaliczki (nawet do 3.5%) i kosztów zamknięcia niż w przypadku innych kredytów.

Jaka jest największa zaleta korzystania z FHA??

Niższy wynik kredytowy i zaliczka

Ponieważ kredyt FHA jest wspierany przez rząd, wymagania dotyczące oceny kredytowej i zaliczki są niższe niż w przypadku kredytów konwencjonalnych. Kupujący wymagają minimum 580 punktów kredytowych i zaliczki w wysokości 3.5% do zakwalifikowania się.

Czy mogę refinansować kredyt FHA??

Można uzyskać prosty kredyt refinansowy FHA, który zastępuje istniejący kredyt ubezpieczony przez FHA nowym kredytem o stałym lub zmiennym oprocentowaniu. Ponieważ jesteś już pożyczkobiorcą FHA, proces powinien być szybszy i prostszy niż wtedy, gdy otrzymałeś swój oryginalny kredyt.

Czy płacisz PMI dla kredytów FHA?

Kredyty hipoteczne FHA nie wymagają PMI, ale wymagają one zapłaty premii za ubezpieczenie hipoteczne (Up Front Mortgage Insurance Premium) oraz premii za ubezpieczenie hipoteczne (MIP). W zależności od warunków kredytu mieszkaniowego, większość kredytów FHA będzie wymagać MIP przez 11 lat lub przez cały okres trwania kredytu hipotecznego.