Jakie są nowe zmiany w programie COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?

Jakie są nowe zmiany w programie COVID-19 Economic Injury Disaster Loan?


Czy firmy muszą rozpocząć płatności z funduszy EIDL podczas pandemii COVID-19?

W komunikacie, SBA powiedział, że małe firmy i non-profit, które otrzymały fundusze EIDL nie muszą rozpocząć płatności na kredyt do 30 miesięcy po dacie notatki. Odsetki będą nadal naliczane od pożyczek w okresie odroczenia. Pożyczkobiorcy EIDL mogą dokonać wcześniejszych spłat swoich pożyczek.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy gospodarczej COVID-19??

W odpowiedzi na COVID-19, właściciele małych przedsiębiorstw, w tym przedsiębiorstw rolnych, oraz organizacje non-profit we wszystkich Stanach Zjednoczonych.S. stanów, Waszyngtonu D.C., i terytoriów może ubiegać się o COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL).

Co to jest COVID-19 BA.5 podwariant?

BA.5 i BA.4, oba podwarianty wariantu Omicron, który przetoczył się przez świat w zimie, są najbardziej zdolnymi wersjami wirusa jeszcze na unikanie odporności z poprzednich infekcji i szczepionek.

Czy Omicron to podwarianty BA.4 i BA.5 poważniejsze?

Podczas gdy rozprzestrzeniają się szybciej niż inne, BA.4 i BA.5 nie stwierdzono, aby powodowały cięższe choroby, według lekarzy. “Naprawdę nie ma wyraźnych dowodów, że są one bardziej lub mniej prawdopodobne, aby ludzie chorowali i powodowali ciężkie choroby i śmierć”, stwierdził Montefiori.

Jak ustawa CARES wspiera małe firmy?

Paycheck Protection Program zapewnia małym firmom środki, których potrzebują, aby utrzymać listę płac, zatrudnić z powrotem pracowników, którzy mogli zostać zwolnieni, i pokryć odpowiednie koszty ogólne.

Co to są SBA COVID-19 Eidl cap?

Kluczowe ogłoszone zmiany obejmowały: Zwiększony limit COVID EIDL Cap. SBA podniósł limit COVID EIDL z $500,000 do $2 milionów. Fundusze pożyczkowe mogą być wykorzystane na wszelkie normalne wydatki operacyjne i kapitał obrotowy, w tym płace, zakup sprzętu i spłatę zadłużenia.

Czy muszę spłacić moją pożyczkę na chorobę koronawirusową po zakończeniu okresu odroczenia??

Po zakończeniu okresu odroczenia, Kredytobiorcy COVID-EIDL będą zobowiązani do dokonywania regularnych spłat kapitału i odsetek począwszy od 30 miesiąca od daty Noty.