Jakie są minusy kredytu FHA?

Jakie są minusy kredytu FHA?


Jaki jest wskaźnik zadłużenia do dochodów dla FHA?

43%
Wymagany wskaźnik zadłużenia do dochodu FHA

W przypadku FHA, generalnie wymagane jest, aby wskaźnik DTI wynosił 43% lub mniej, choć różni się to w zależności od wyniku kredytowego. Aby być bardziej szczegółowym, twój front-end DTI (tylko miesięczne płatności hipoteczne) powinien wynosić 31% lub mniej, a twój back-end DTI (wszystkie miesięczne płatności zadłużenia) powinien wynosić 43% lub mniej.

Czy FHA jest tylko dla osób kupujących po raz pierwszy??

Pożyczki FHA nie są ograniczone do kupujących po raz pierwszy, ale przemawiają do nowych uczestników rynku mieszkaniowego z kilku powodów. “Pożyczki FHA są atrakcyjne dla osób kupujących po raz pierwszy, ponieważ łatwiej jest je zakwalifikować” – mówi Joe Shalaby, dyrektor generalny E Mortgage Capital w Santa Ana, Calif.

Czy lepiej iść FHA czy konwencjonalne?

Konwencjonalna pożyczka jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ twoja stopa hipoteczna i koszty PMI spadną. Ale kredyt FHA może być idealny, jeśli twój wynik kredytowy jest w wysokich-500s lub niskich-600s. Dla kredytobiorców o niższych kredytach, FHA jest często tańszą opcją.

Dlaczego sprzedawcy nie chcą pożyczek FHA?

Powody, dla których sprzedający nie lubią kredytów FHA

Oba powody mają związek z surowymi wytycznymi nałożonymi, ponieważ kredyty FHA są kredytami ubezpieczonymi przez rząd. Za jeden, jeśli dom jest wyceniany na mniej niż uzgodniona cena, sprzedawca musi zmniejszyć cenę sprzedaży, aby dopasować wycenioną cenę, lub umowa upadnie.

Czy trudno jest dostać kredyt FHA?

Pożyczka FHA wymaga tylko 3.5% zaliczki, 43% stosunek długu do dochodu i 580 punktów kredytowych. Właściwie można ubiegać się o kredyt FHA z oceną kredytową tak niską jak 500. Ale jeśli Twój wynik kredytowy jest pomiędzy 500 a 579, to będziesz potrzebował co najmniej 10% na zaliczkę.

Czy FHA patrzy na dochód brutto czy netto?

Dochód brutto to całkowity dochód gospodarstwa domowego przed odliczeniem podatków, spłat zadłużenia i innych wydatków. Kredytodawcy zazwyczaj patrzą na swój dochód brutto, kiedy decydują, ile można sobie pozwolić na wzięcie pożyczki hipotecznej. Zasada 28% jest dość łatwa do rozgryzienia.

Czy możesz zarabiać za dużo, aby zakwalifikować się do pożyczki FHA?

Nie ma minimalnej lub maksymalnej pensji, która kwalifikuje Cię do lub uniemożliwia uzyskanie kredytu hipotecznego ubezpieczonego przez FHA. Jednakże, musisz: Posiadać co najmniej dwa ustanowione konta kredytowe.