Jakie są 3 najczęstsze rodzaje pożyczek ratalnych?

Jakie są 3 najczęstsze rodzaje pożyczek ratalnych?


Ile można pożyczyć na raty?

Pożyczki osobiste są pożyczkami ratalnymi, których możesz użyć z prawie każdego powodu. Dostępne kwoty pożyczek wahają się od 1000 do 100 000 dolarów, a okres spłaty wynosi zazwyczaj od dwóch do siedmiu lat. Stawki są od 6% do 36%. Użyj kalkulatora pożyczek ratalnych, aby zobaczyć, jak oprocentowanie pożyczki i okres spłaty wpływa na miesięczną płatność.

Dlaczego pożyczki ratalne są złe?

Pożyczki ratalne mogą być dobre, ponieważ mogą poprawić Twój wynik kredytowy i pomóc Ci osiągnąć szeroki zakres ważnych celów, takich jak własność domu, ale mogą być złe, ponieważ mogą mieć drogie opłaty i odsetki. Plus, jeśli przegapisz płatności, to będzie bolało twój wynik kredytowy.

Jakie są 2 rodzaje pożyczek ratalnych?

Dwa z najbardziej popularnych rodzajów pożyczek ratalnych to pożyczki osobiste i hipoteczne. Zarówno pożyczki osobiste, jak i hipoteczne oferują ryczałtowe kwoty pieniędzy, które pożyczkobiorcy otrzymują z góry, a następnie muszą spłacać w równych ratach w czasie, zwykle co miesiąc.

Jaki wynik kredytowy jest wymagany dla pożyczki ratalnej?

580
Musisz mieć wynik kredytowy w wysokości co najmniej 580 aby zakwalifikować się do przyzwoitej pożyczki ratalnej od głównego pożyczkodawcy. Aby uzyskać pożyczkę ratalną bez opłat wstępnych i z niskim APR, prawdopodobnie będziesz potrzebował wyższej oceny punktowej. Inne rodzaje pożyczek ratalnych będą miały inne wymagania niż pożyczki osobiste.

Czy pożyczki ratalne wpływają na kredyt?

Pożyczki ratalne mogą pomóc poprawić swój wynik kredytowy poprzez dodanie historii terminowych płatności do raportu kredytowego. Mogą również poszerzyć swój miks kredytowy, który jest czynnikiem oceny kredytowej, który uwzględnia rodzaje posiadanych kont, jeśli w przeszłości korzystałeś głównie z kart kredytowych.

Co się stanie, jeśli spłacisz pożyczkę ratalną wcześniej?

Jeśli spłacisz swoją pożyczkę wcześniej, Twoja historia będzie odzwierciedlać krótszy stosunek do konta. Nie jest tak samo, gdy spłacasz kartę kredytową. Tam, nawet jeśli spłacisz swoje saldo w całości, konto pozostaje otwarte, a Twoja linia kredytowa pozostaje nienaruszona.

Czy płatności ratalne to dobry pomysł?

Ryczałt ma sens, jeśli możesz sobie na niego pozwolić i chcesz oszczędzać w dłuższej perspektywie. Z drugiej strony, powinieneś płacić w ratach, jeśli nie masz wystarczającej ilości pieniędzy z góry i czujesz się bardziej komfortowo z jednolitą miesięczną płatnością.