Jakie jest średnie oprocentowanie kredytu samochodowego na 72 miesiące?

Jakie jest średnie oprocentowanie kredytu samochodowego na 72 miesiące?


Jakie jest średnie oprocentowanie kredytu samochodowego 2022?

W 2022 roku, oprocentowanie nowych kredytów samochodowych wynosi od 2.40% do 14.76%, podczas gdy oprocentowanie kredytu na samochód używany waha się od 3.71% do 20.99%.

Średnie oprocentowanie kredytu samochodowego według wyniku kredytowego.
Wynik kredytowy Średnie APR dla nowych samochodów Średnie APR dla samochodów używanych
300 do 500 14.76% 20.99%

4 kolejne wiersze

Dlaczego moja stopa procentowa jest tak wysoka na moim samochodzie?

Oprocentowanie i warunki kredytu samochodowego

Innym powodem, dla którego możesz zobaczyć wyższą stopę procentową może być okres kredytowania. Ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy kredyt samochodowy, tym wyższe oprocentowanie. Twój APR jest zazwyczaj wyższy, jeśli masz słaby kredyt i szukasz długiego okresu kredytowania, aby zmniejszyć swoją miesięczną płatność.

Dlaczego moje APR jest tak wysokie przy dobrym kredycie??

W finansach, generalnie im większe ryzyko podejmujesz, tym lepszego potencjalnego zysku oczekujesz. Dla banków i innych wydawców kart, karty kredytowe są zdecydowanie ryzykowne, ponieważ Wiele osób płaci z opóźnieniem lub nie płaci w ogóle. Więc emitenci pobierają wysokie stopy procentowe, aby zrekompensować to ryzyko.

Czy mądrze jest finansować samochód przez 72 miesiące??

Ze względu na wysokie stopy procentowe i ryzyko pójścia do góry nogami, Większość ekspertów zgadza się, że kredyt na 72 miesiące nie jest idealnym wyborem. Eksperci zalecają kredytobiorcom zaciągnięcie krótszego kredytu. Aby uzyskać optymalną stopę procentową, lepiej jest wybrać okres kredytowania krótszy niż 60 miesięcy.

Czy można wcześniej spłacić kredyt samochodowy na 72 miesiące??

Niektórzy kredytodawcy naliczają karę za wcześniejsze spłacenie kredytu samochodowego. Pożyczkodawca zarabia na odsetkach, które płacisz co miesiąc od pożyczki. Wcześniejsza spłata kredytu oznacza zazwyczaj, że nie zapłacisz więcej odsetek, ale może być naliczona opłata za wcześniejszą spłatę.

Czy 5 lat kredytu samochodowego to za długo??

Starają się uzyskać dobrą stopę procentową i rozsądną miesięczną płatność. Ale 5-letni kredyt często ma miesięczną ratę, która jest dla nich zbyt wysoka, i w końcu finansują się na dłuższy okres, nawet jeśli kosztuje ich to więcej w dół linii, powiedział Zabritski.

Co jest uważane za wysoką ratę samochodową?

Według ekspertów, płatność za samochód jest zbyt wysoka, jeśli płatność za samochód wynosi więcej niż 30% twojego całkowitego dochodu. Pamiętaj, że płatność za samochód nie jest Twoim jedynym wydatkiem na samochód! Pamiętaj, aby uwzględnić wydatki na paliwo i konserwację. Upewnij się, że rata za samochód nie przekracza 15%-20% Twojego całkowitego dochodu.