Jaki jest wzór na obliczanie płatności za samochód?

Jaki jest wzór na obliczanie płatności za samochód?


Jaka jest miesięczna rata kredytu samochodowego na 30 000 dolarów??

Przy kwocie pożyczki 30 000 dolarów, stopie procentowej 8% i okresie spłaty pożyczki 60 miesięcy, Twoja miesięczna płatność wynosi około 700 dolarów. Przed zakupem nowego pojazdu, pamiętaj o budżecie na utrzymanie samochodu, gaz i ubezpieczenie samochodu.

Jak obliczyć miesięczne odsetki od mojego kredytu samochodowego??

Oto obliczenia:
  1. Podziel swoją stopę procentową przez liczbę miesięcznych płatności w ciągu roku.
  2. Pomnóż miesięczną płatność przez saldo pożyczki. Jednak przy pierwszej wpłacie będzie to Twoja całkowita kwota główna.
  3. Kwota, którą obliczasz, jest stopą procentową, którą zapłacisz za pierwszą miesięczną płatność.

Jak obliczyć całkowitą kwotę zapłaconą za mój kredyt samochodowy??

To jest zrobione przez odejmując twój kapitał od całkowitej wartości twoich płatności. Aby uzyskać całkowitą wartość płatności, pomnóż liczbę płatności “n” przez wartość miesięcznej płatności “m.” Następnie od tej liczby odejmij swój kapitał, “P”. Wynik to całkowite odsetki zapłacone od kredytu samochodowego.

Jaka jest dobra stopa procentowa dla samochodu na 72 miesiące?

4.07%
Średnie oprocentowanie 72-miesięcznego kredytu samochodowego wynosi prawie 0.3% wyższe niż oprocentowanie typowego kredytu na 36 miesięcy dla nowych samochodów.

Pożyczki poniżej 60 miesięcy mają niższe oprocentowanie dla nowych samochodów.
Okres kredytowania Średnia stopa procentowa
60-miesięczny kredyt na samochód używany 4.17% APR
Kredyt na samochód używany na 72 miesiące 4.07% APR

Jeszcze 2 rzędy

Jakie jest dobre APR dla samochodu?

Co to jest dobry APR dla kredytu samochodowego z moim wynikiem kredytowym i pożądanym pojazdem? Jeśli masz doskonały kredyt (750 lub wyższy), średnie oprocentowanie kredytu samochodowego wynosi 5.07% na nowy samochód i 5.32% na samochód używany. Jeśli masz dobry kredyt (700-749), średnie oprocentowanie kredytu samochodowego wynosi 6.02% na nowy samochód i 6.27% na samochód używany.

Ile wynosi rata za samochód za 40 000 dolarów?

Twoje miesięczne płatności wyglądałyby tak dla pożyczki w wysokości 40,000$: 36 miesięcy: $1,146. 48 miesięcy: $885. 60 miesięcy: $737.

Czy spłacanie samochodu na początku jest dobre?

Wcześniejsze spłacenie samochodu eliminuje twój kredyt samochodowy z równania. Twoje DTI będzie naturalnie niższe, co otwiera Cię na inne formy kredytu. Pomaga również zwiększyć swoje szanse na refinansowanie innych pożyczek lub konsolidacji zadłużenia karty kredytowej na niższym poziomie.