Jaki jest termin przebaczenia pożyczki PPP 2022?

Jaki jest termin przebaczenia pożyczki PPP 2022?


Czy można jeszcze ubiegać się o pożyczkę PPP 2022?

Jeszcze jest czas, aby ubiegać się o umorzenie pożyczki PPP dla wielu odbiorców. Z dniem 24 kwietnia 2022 r, 96% pożyczek PPP z 2020 roku i 81% pożyczek PPP z 2021 roku zostało całkowicie lub częściowo umorzonych. Tak wynika z najnowszego raportu SBA Forgiveness Platform Lender Submission.

Jak poprosić o przebaczenie na mojej pożyczce PPP?

Aby ubiegać się o umorzenie pożyczki PPP, użyj formularza aplikacyjnego SBA Loan Forgiveness Application, Form 3508, lub równoważnego formularza Twojego pożyczkodawcy. Możesz być w stanie użyć formularza 3508EZ lub formularza 3508S, jeśli spełniasz wytyczne dotyczące kwalifikowalności. Po wypełnieniu formularza i dołączeniu wszelkich niezbędnych dokumentów, złóż go do swojego pożyczkodawcy.

Czy istnieje trzecia runda PPP?

Runda 3 PPP dotyczy firm zatrudniających 500 lub mniej pracowników, lub jeśli otrzymujesz drugą pożyczkę, 300 lub mniej. Mają one również zastosowanie do firm, które są skategoryzowane jako “Zakwaterowanie lub usługi żywieniowe” i mają 500 lub mniej pracowników na lokalizację (300 lub mniej, jeśli potrzebujesz drugiej pożyczki losowej).

Czy pożyczki PPP poniżej 50 000 dolarów zostaną automatycznie umorzone?

SBA i Departament Skarbu USA opublikowały nową aplikację o przebaczenie dla pożyczkobiorców z Paycheck Protection Program (PPP), którzy otrzymali pożyczki poniżej $50,000. Oprócz uproszczenia aplikacji, Pożyczkobiorca może otrzymać umorzenie pożyczki nawet jeśli zwolnił pracowników od momentu otrzymania pożyczki PPP.

Co się stanie, jeśli nie dotrzymasz terminu umorzenia PPP?

Przegapienie terminu spowoduje zainicjować miesięczne płatności z odsetkami. Po upływie terminu, kredytobiorcy mogą nadal ubiegać się o umorzenie kredytu aż do momentu jego zapadalności, co może nastąpić za dwa lub pięć lat.

Czy PPP jest nadal dostępne??

Pożyczka wspierana przez SBA, która pomaga firmom utrzymać zatrudnienie podczas kryzysu COVID-19. Zawiadomienie: Paycheck Protection Program (PPP) zakończył się 31 maja 2021 roku. Dotychczasowi kredytobiorcy mogą kwalifikować się do umorzenia kredytu PPP.

Co się stanie, jeśli nie spłacisz PPP?

Po pierwsze, pożyczkodawca będzie dążył do zapłaty od firmy za zaległe saldo pożyczki. Jednakże, jeśli firma nie może zapłacić pełnej kwoty, kredytodawca będzie foreclose na zabezpieczenia zastawione przez firmę. Twoje aktywa biznesowe mogą nie mieć dużej wartości. W takim przypadku pożyczkodawca zrezygnuje z zabezpieczenia.