Jaki jest najlepszy sposób, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla domu?

Jaki jest najlepszy sposób, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla domu?


Z jakim wyprzedzeniem powinienem uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

jeden rok
Najlepszym czasem na uzyskanie wstępnej akceptacji dla kredytu hipotecznego jest co najmniej jeden rok przed podjęciem decyzji o zakupie. Jako nabywca domu, wstępne zatwierdzenia są dla twojej korzyści, więc nigdy nie jest za wcześnie, aby uzyskać jeden. Wcześniejsze uzyskanie wstępnej akceptacji jest korzystne, ponieważ jedna trzecia wniosków o kredyt hipoteczny zawiera błędy.

Jak trudno jest uzyskać wstępną zgodę na kredyt mieszkaniowy??

Wstępna akceptacja Zazwyczaj wymaga to dokładnego sprawdzenia Twojego kredytu. Chociaż może to spowodować niewielki spadek oceny kredytowej, wstępne zatwierdzenie nie zaszkodzi twojemu kredytowi w znaczący sposób. Kolejne zapytania od innych kredytodawców hipotecznych w tym samym okresie czasu (zazwyczaj około 45 dni) nie wpłyną na Twój wynik.

Skąd mam wiedzieć, czy mogę uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu mieszkaniowego??

Aby uzyskać wstępne zatwierdzenie, będziesz dostarczenie dokumentacji, takiej jak odcinki wypłat, rejestry podatkowe oraz dowód posiadania majątku. Po pożyczkodawca weryfikuje swoje informacje finansowe, co może potrwać kilka dni, powinien dostarczyć list preapproval można pokazać agent nieruchomości lub sprzedawcy, aby udowodnić, że jesteś gotowy i zdolny do zakupu domu.

Czy wstępne zatwierdzenie szkodzi twojemu kredytowi??

Zapytania o wstępnie zatwierdzone oferty nie mają wpływu na Twoją ocenę kredytową, chyba że zastosujesz się do nich i złożysz wniosek o kredyt. Jeśli przeczytasz drobny druk na ofercie, dowiesz się, że nie jest to naprawdę “wstępnie zatwierdzone”.” Każdy, kto otrzyma ofertę, nadal musi wypełnić wniosek, zanim zostanie mu przyznany kredyt.

Czy wstępne zatwierdzenie kosztuje?

Wstępne zatwierdzenie jest bezpłatne u wielu kredytodawców. Jednak niektóre z nich pobierają opłatę za rozpatrzenie wniosku, a średnie opłaty wahają się od 300 do 400 dolarów. Opłaty te mogą zostać zaliczone na poczet kosztów zamknięcia, jeśli zdecydujesz się na tego pożyczkodawcę.

Czy lepiej być preapproved lub prequalified?

Wstępna kwalifikacja do kredytu mieszkaniowego nie jest tak skomplikowana – po prostu daje ci pojęcie o tym, czy zakwalifikujesz się do kredytu hipotecznego, a jeśli tak, to w jakiej wysokości i przy jakim oprocentowaniu. Wstępna akceptacja wymaga więcej pracy i wskazuje, że pożyczkodawca jest zaangażowany w postęp z kredytem hipotecznym.

Czy wstępna aprobata obejmuje zaliczkę?

Listy wstępnie zatwierdzone zazwyczaj zawierają cenę zakupu, program kredytowy, oprocentowanie, kwotę kredytu, wysokość zaliczki, datę ważności i adres nieruchomości.