Jaki jest maksymalny dochód dla spłat zależnych od dochodu?

Jaki jest maksymalny dochód dla spłat zależnych od dochodu?


Ile płacisz za spłatę pożyczki zależnej od dochodu?

Spłata oparta na dochodach ogranicza miesięczne płatności na 15% twojego miesięcznego dochodu uznaniowego, gdzie dochód uznaniowy jest różnicą pomiędzy skorygowanym dochodem brutto (AGI) a 150% federalnej granicy ubóstwa, która odpowiada wielkości rodziny i stanowi, w którym mieszkasz. Nie ma minimalnej miesięcznej płatności.

Jak oblicza się miesięczną spłatę opartą na dochodach?

Kwota płatności jest dostosowana w oparciu o dochód i wielkość rodziny. Płatność nie jest większa niż 15 procent kwoty, o którą Twój skorygowany dochód brutto przekracza 150 procent granicy ubóstwa dla Twojego miejsca zamieszkania i wielkości rodziny. Miesięczna kwota płatności może być niższa niż miesięczne odsetki.

Co jeśli nie stać mnie na spłatę opartą na dochodach??

Jeśli masz problemy z dokonaniem pełnej, wymaganej miesięcznej płatności w ramach planu spłat uzależnionego od dochodów (lub innego planu spłat), Skontaktuj się z pracownikiem obsługi kredytu, aby omówić opcje, takie jak zmiana planu spłat lub prośba o odroczenie lub wyrozumiałość.

Czy spłata oparta na dochodach jest dobrym pomysłem??

Plany spłat uzależnionych od dochodów są dobra dla kredytobiorców, którzy są bezrobotni i którzy już wyczerpali swoje uprawnienia do odroczenia na wypadek bezrobocia, odroczenia na wypadek trudności ekonomicznych i wyrozumiałości. Te plany spłaty mogą być dobrą opcją dla kredytobiorców po wygaśnięciu przerwy w spłacie i zrzeczeniu się odsetek.

Kto kwalifikuje się do spłaty opartej na dochodach?

Plan spłat oparty na dochodach – kwalifikowalność

Jeśli ta kwota jest mniejsza niż miesięczna kwota wymagana w standardowym 10-letnim planie spłat, ten student będzie kwalifikował się do IBR. Ty miesięczna płatność będzie 0 $, jeśli AGI jest mniejsza niż 150% rządu federalnego ustanowionej linii ubóstwa 12,880 dolarów w 2021 roku.

Co jest lepsze spłata oparta na dochodach czy płacić jak zarabiasz?

Pod pewnymi względami, Plan Pay As You Earn wychodzi jako wyraźny zwycięzca przeciwko IBR. Obniża on miesięczne płatności do zaledwie 10% Twojego uznaniowego dochodu i oferuje umorzenie pożyczki po 20 latach, bez względu na to, kiedy zaciągnąłeś pożyczkę. Ale, jak wspomniano, kwalifikowanie się do PAYE może być przeszkodą dla niektórych kredytobiorców.

Czy spłata oparta na dochodach jest oparta na dochodach gospodarstwa domowego?

W ramach planów REPAYE i ICR, twoja wypłata jest zawsze oparta na twoim dochodzie i wielkości rodziny, bez względu na jakiekolwiek zmiany w twoim dochodzie. Oznacza to, że jeśli Twoje dochody wzrosną z czasem, w niektórych przypadkach Twoja spłata może być wyższa niż kwota, którą musiałbyś zapłacić w ramach 10-letniego standardowego planu spłaty.