Jaka jest różnica między pożyczką o stałym oprocentowaniu a ARM??

Jaka jest różnica między pożyczką o stałym oprocentowaniu a ARM??


Dlaczego ARM jest lepszy niż 30-letnia stała?

Dlatego wybór ARM jest mądrzejszy, ponieważ będziesz płacił niższe oprocentowanie (w okresie stałego oprocentowania) niż w przypadku 30-letniej hipoteki o stałym oprocentowaniu. A kiedy ARM w końcu wypłynie, można się spodziewać, że stopy procentowe nadal będą niskie.

Jakie są wady kredytu ARM??

Dużą wadą ARM jest to, że prawdopodobieństwo, że twoja stopa wzrośnie. Jeśli stopy wzrosły od czasu wzięcia pożyczki, twoja płatność wzrośnie. ARMs zazwyczaj mają limit na każdy reset, choć. Powszechny jest limit przesunięcia o 1 punkt procentowy w górę. Istnieje ograniczenie co do tego, jak wysoko może wzrosnąć oprocentowanie w trakcie trwania kredytu.

Czy ARM to dobry pomysł w 2022 r?

ARM-y są znacznie tańsze w krótkim okresie czasu

. W tym samym tygodniu, średnia stopa dla 5/1 ARM była tylko 4.31 procent. Trend niskich stóp ARM nie jest niczym nowym. Przez cały rok 2022, nawet gdy stopy procentowe gwałtownie wzrosły, średnie regulowane stopy procentowe pozostały o około punkt procentowy lub więcej poniżej stałych stóp hipotecznych.

Czy ARM to zły pomysł?

ARM może być dobrym pomysłem, jeśli twoje życie prawdopodobnie zmieni się w ciągu najbliższych kilku lat – na przykład, jeśli planujesz przenieść lub sprzedać dom. Można cieszyć się okresem stałego oprocentowania ARM i sprzedać go przed zakończeniem i rozpoczęciem mniej przewidywalnej fazy regulowanej.

Czy 10-letni ARM to dobry pomysł w 2022 r?

Kiedy kupujący dom powinien uzyskać ARM? W okresach wzrostu stóp procentowych – jak w tym roku – ARM to świetna opcja dla kredytobiorców, aby zaoszczędzić pieniądze. Jak Rezerwa Federalna planuje podwyżki dla każdego z jej pozostałych 2022 spotkań, wzrost stóp hipotecznych może kontynuować budowanie impetu.

Dlaczego ktoś wybrałby ARM zamiast pożyczki o stałym oprocentowaniu??

Zalety ARM

Ponieważ obie pożyczki są amortyzowane przez tę samą liczbę lat, ARM będzie miał niższe miesięczne płatności z powodu niższej stopy procentowej. Niższe koszty odsetek: Przez początkowy stały okres ARM, wydasz mniej pieniędzy na odsetki. To oznacza więcej oszczędności dla Ciebie – przynajmniej w krótkim okresie.

Czy 7 lat ARM to dobry pomysł?

7/1 ARM to dobra opcja, jeśli zamierzasz mieszkać w nowym domu przez mniej niż siedem lat lub planujesz refinansować swój dom w tym samym czasie. ARM ma tendencję do niższych stóp początkowych niż kredyt o stałym oprocentowaniu, więc można skorzystać z niższej płatności za okres wstępny.