Jaka jest różnica między oficerem kredytowym a inicjatorem kredytu?

Jaka jest różnica między oficerem kredytowym a inicjatorem kredytu?


Czy oficerowie kredytowi otrzymują prowizję??

Wynagrodzenie oficera kredytowego

Niektórzy oficerowie kredytowi otrzymują wynagrodzenie ryczałtowe lub stawkę godzinową, ale inni zarabiają prowizję na górze ich regularnego wynagrodzenia. Prowizje są oparte na liczbie pożyczek, które ci specjaliści inicjują lub na tym, jak ich pożyczki są spłacane.

Czy oficer kredytowy może unieważnić underwriter?

Choć zazwyczaj nie możesz rozmawiać bezpośrednio z subemitentem, oficer kredytowy powinien podać Ci jasny powód odmowy. Będziesz miał krótki czas, aby spróbować obalić odmowę – nie staje się ona oficjalna, dopóki pożyczkodawca nie wyda listu z odmową.

Czy bycie oficerem kredytowym jest stresujące??

Jak każda praca z publicznością, stanowisko oficera pożyczkowego może być czasem stresujące. Jeśli potrafisz poradzić sobie z tym stresem w spokojny sposób, twoja kariera jako oficer pożyczkowy prawdopodobnie będzie lukratywna.

Co robi oficer kredytowy na co dzień?

Obowiązki oficera kredytowego obejmują przeglądanie, zatwierdzanie i rekomendowanie pożyczek do zatwierdzenia. Spotykają się z wnioskodawcami, aby określić ich zdolność kredytową przed podjęciem decyzji, czy zaoferują im pożyczkę osobistą lub komercyjną.

Jak nazywa się urzędnik udzielający pożyczek hipotecznych?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oficerów kredytowych

A mortgage loan originator, lub MLO w skrócie, jest nazwą regulacyjną dla oficera kredytowego. Możesz sprawdzić status licencji oficera kredytowego za pomocą Nationwide Mortgage Licensing System (NMLS) strony dostępu konsumentów i wprowadzenie ich sześciocyfrowy numer NMLS.

Gdzie oficerowie pożyczkowi zarabiają najwięcej pieniędzy?

Highest-Paid Loan Officers By State
Ranking Stan Średnia pensja oficera kredytowego
1 Nowy Jork $59,699
2 Nowy Meksyk $58,667
3 Arkansas $57,632
4 Maine $57,334

46 więcej rzędów

Jak oficerowie kredytowi zdobywają klientów?

Agenci polegają w dużej mierze na referencjach i zawsze szukają sposobów na rozszerzenie swojej sieci. Budowanie własnej obecności w mediach społecznościowych sprawia, że umowa słodsze dla agentów, którzy chcą pracować z tobą, ponieważ będą one coraz przed więcej potencjalnych klientów. To jest dobre dla nich I dla Ciebie.