Jaka jest różnica między oficerem kredytowym a inicjatorem kredytu??

Jaka jest różnica między oficerem kredytowym a inicjatorem kredytu??


Czy oficerowie pożyczkowi pobierają prowizję?

Wynagrodzenie oficera kredytowego

Niektóre oficery kredytowe są wypłacane płaskie wynagrodzenie lub stawki godzinowej, ale Inne osoby zarabiają na prowizji oprócz swojego stałego wynagrodzenia. Prowizje są oparte na liczbie pożyczek, które ci specjaliści inicjują lub na tym, jak ich pożyczki są spłacane.

Czy oficer kredytowy i underwriter to to samo?

Twój oficer kredytowy przekaże wniosek do underwritera, kto oceni twoją zdolność kredytową. Jeśli underwriter zatwierdzi Twoją pożyczkę, Twój oficer kredytowy zbierze i przygotuje odpowiednie dokumenty do zamknięcia pożyczki.

Czy bycie oficerem kredytów hipotecznych jest stresujące?

Jak każda praca z ludźmi, stanowisko oficera kredytowego może być czasami stresujące. Jeśli możesz poradzić sobie z tym stresem w spokojny sposób, twoja kariera jako oficer kredytowy będzie prawdopodobnie lukratywny.

Co robi oficer kredytowy na co dzień?

Obowiązki oficera kredytowego obejmują przegląd, autoryzacja i rekomendacja pożyczek do zatwierdzenia. Spotykają się z wnioskodawcami, aby określić ich zdolność kredytową, zanim zdecydują, czy zaoferują im pożyczkę osobistą lub komercyjną.

Jak zostać oficerem kredytowym?

Kwalifikacje oficera kredytowego

To będzie wymagać oficerów kredytowych do uzyskać Mortgage Loan Originator (MLO) licencji z ich stanu, i zarejestrować się w National Mortgage Licensing Service (NMLS). Uzyskanie licencji może wymagać odbycia kursu, zdania egzaminu oraz przejścia przez kontrolę tła i kredytu.

Jak oficerowie kredytowi zdobywają klientów?

Agenci polegają w dużej mierze na skierowaniach i zawsze szukają sposobów na rozszerzenie swojej sieci. Budowanie własnej obecności w mediach społecznościowych sprawia, że umowa słodsze dla agentów, którzy chcą pracować z tobą, ponieważ będą one coraz przed więcej potencjalnych klientów. To jest dobre dla nich i dla Ciebie.

Gdzie oficerowie pożyczkowi zarabiają najwięcej pieniędzy?

Najlepiej opłacani oficerowie kredytowi według stanu
Ranking Stan Średnia pensja oficera kredytowego
1 Nowy Jork $59,699
2 Nowy Meksyk $58,667
3 Arkansas $57,632
4 Maine $57,334

46 więcej rzędów