Jaka jest różnica między kwotą pożyczki a ceną zakupu??

Jaka jest różnica między kwotą pożyczki a ceną zakupu??


Dlaczego moja kwota pożyczki jest niższa niż cena zakupu?

Kredytodawcy zawsze używają wycenionej wartości do obliczenia LTV – nie ceny zakupu. Jeśli wycena jest niższa niż cena zakupu, pożyczkodawca prawdopodobnie zmniejszy kwotę, którą możesz pożyczyć. Więc albo będziesz musiał zapłacić więcej z własnej kieszeni, albo skłonić sprzedawcę do obniżenia ceny wywoławczej.

Czy kwota kredytu może być wyższa niż cena zakupu?

Kwota pożyczki może przekroczyć cenę zakupu ponieważ FHA opiera kwotę kredytu na wartości domu po ulepszeniach. Ogólnie rzecz biorąc, można pożyczyć do 110 procent bieżącej wartości domu z jednym z tych kredytów.

Czy zaliczka jest oparta na cenie zakupu czy kwocie kredytu?

Zaliczka nie jest wliczana do kwoty kredytu. Obie części zaliczki są odliczane od ceny zakupu – co pozostaje z kwoty kredytu. Przy zakupie domu, zaliczka jest sumą, którą trzeba będzie zapłacić, aby spełnić wymagania pożyczki.

Co zrobić, jeśli nie stać mnie na koszty zamknięcia transakcji?

Rozważ poproszenie członka rodziny lub przyjaciela o pożyczkę lub danie ci trochę gotówki, którą możesz wykorzystać na pokrycie kosztów zamknięcia. Zmniejsz wysokość zaliczki. Jeśli twój pożyczkodawca jest skłonny zaakceptować niższą zaliczkę na pożyczkę, może to pozwolić ci umieścić więcej gotówki na koszty zamknięcia.

Co się stanie, jeśli wycena będzie wyższa niż oferta?

Co się dzieje, jeśli ocena przychodzi w powyżej ceny zakupu domu? Jesteś w dobrej sytuacji, jeśli tak się stanie. Oznacza to po prostu, że zgodziłeś się zapłacić sprzedawcy mniej niż wartość rynkowa domu. Twoja kwota hipoteki nie zmienia się, ponieważ cena sprzedaży nie wzrośnie, aby sprostać wartości oceny.

Co szkodzi wycenie domu?

Rzeczy, które mogą zaszkodzić ocenie domu

Zagracone podwórko, zła farba, zarośnięta trawa i ogólna zaniedbana estetyka może zaszkodzić twojej ocenie domu. Zepsute urządzenia i przestarzałe systemy. Przez systemy rozumiemy instalacje wodno-kanalizacyjne, grzewcze, chłodzące i elektryczne.

Czy oceny zazwyczaj przychodzą w cenie wywoławczej?

Ponieważ oceny patrzą na poprzednie sprzedane domy i nie uwzględniają przyszłej ceny, oceny będą często niższe niż cena sprzedaży. Byłoby to jak wycena zbiornika gazu w oparciu o to, co zapłaciłeś za to wczoraj, a nie dzisiejsze warunki rynkowe.