Jaka jest różnica między HELOC a kredytem mieszkaniowym??

Jaka jest różnica między HELOC a kredytem mieszkaniowym??


Jakie są minusy HELOC?

Jedna z wad HELOCs często wynika z tego, że kredytobiorca brak dyscypliny. Ponieważ HELOCs pozwalają na dokonywanie płatności tylko odsetkowych w okresie pobierania kredytu, łatwo jest uzyskać dostęp do gotówki impulsywnie, bez rozważenia potencjalnych konsekwencji finansowych.

Czy możesz stracić swój dom z HELOC?

Linia dolna. Jeśli masz kapitał domowy do wykorzystania, HELOC może być dobrym rozwiązaniem do finansowania większych projektów, takich jak remont domu lub konsolidacji zadłużenia. Ale HELOCs nie są pozbawione ryzyka Możesz poważnie uszkodzić swój kredyt, a nawet stracić dom, jeśli nie wywiążesz się z umowy.

Czy kredyt HELOC jest lepszy?

Nie, w tej chwili nie oferujemy linii kredytowych (HELOC) ani drugich kredytów hipotecznych.

Czy potrzebujesz wyceny dla HELOC??

Większość kredytodawców wymaga wyceny przed zatwierdzeniem pożyczki HELOC lub pożyczki Home Equity. Ocena ta potwierdzi aktualną wartość Twojego domu. W końcu pożyczkodawca musi wiedzieć, ile wart jest twój dom, aby obliczyć, ile możesz pożyczyć.

Jaki jest minimalny wynik kredytowy dla HELOC?

Twój wynik kredytowy jest jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę przez kredytodawców przy podejmowaniu decyzji o tym, czy kwalifikujesz się do kredytu mieszkaniowego lub HELOC. A FICO® Score z co najmniej 680 jest zazwyczaj wymagana, aby zakwalifikować się do pożyczki pod zastaw domu lub HELOC. (Aby uzyskać pomoc w wyborze pomiędzy kredytem mieszkaniowym a HELOC, zobacz tutaj.)

Czy HELOC wpływa na Twój wynik kredytowy?

Ponieważ ma minimalną miesięczną płatność i limit, HELOC może bezpośrednio wpłynąć na Twój wynik kredytowy ponieważ wygląda to jak karta kredytowa dla agencji kredytowych. Ważne jest, aby zarządzać ilością posiadanych kredytów, ponieważ HELOC ma zazwyczaj znacznie większe saldo niż karta kredytowa.

Co się stanie z HELOC, jeśli rynek się załamie?

Jeśli rynek się odwróci i Twój dom straci na wartości, ucierpi również Twój kapitał własny. Kiedy to się dzieje, Twój kredytodawca może wymusić redukcję HELOC, tak aby Twój limit kredytowy był oparty na kapitale własnym, który pozostał. Jeśli jesteś teraz w sytuacji negatywnego kapitału własnego, zobaczysz zamrożenie HELOC.