Jaka jest różnica między FHA a konwencjonalnym kredytem?

Jaka jest różnica między FHA a konwencjonalnym kredytem?


Jakie są plusy i minusy pożyczki FHA?

Plusy i minusy pożyczek FHA
Plusy kredytu FHA Wady kredytu FHA
Możesz kwalifikować się z większym zadłużeniem niż konwencjonalna pożyczka Nie będziesz miał tak dużej siły pożyczkowej ze względu na limity pożyczek FHA
Możesz kupić dom o powierzchni od dwóch do czterech jednostek z wpłatą tak niską jak 3.5% Nie można użyć kredytu FHA do sfinansowania drugiego domu lub nieruchomości inwestycyjnej

Czy lepiej wybrać kredyt FHA czy konwencjonalny?

Pożyczka konwencjonalna jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ twoja stopa hipoteczna i koszty PMI spadną. Ale kredyt FHA może być idealny, jeśli Twój wynik kredytowy jest w wysokich-500 lub niskich-600. Dla kredytobiorców o niższej zdolności kredytowej, FHA jest często tańszą opcją.

Dlaczego sprzedawcy nie chcą kredytów FHA?

Powody, dla których sprzedający nie lubią kredytów FHA

Oba powody mają związek z surowymi wytycznymi narzuconymi przez to, że kredyty FHA są kredytami ubezpieczonymi przez rząd. Dla jednego, jeśli dom jest wyceniony na mniej niż uzgodniona cena, sprzedawca musi obniżyć cenę sprzedaży, aby dopasować cenę wycenioną, lub umowa upadnie.

Czy to dobry pomysł, aby uzyskać pożyczkę FHA?

Ogólnie rzecz biorąc, Pożyczki FHA mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli masz mniej pieniędzy odłożonych na sfinansowanie zaliczki i/lub masz poniżej średniej punktacji kredytowej.

Jaki wynik kredytowy jest potrzebny do uzyskania kredytu konwencjonalnego?

620
Wynik kredytowy: W większości przypadków, będziesz potrzebował wyniku kredytowego w wysokości co najmniej 620 aby zakwalifikować się do konwencjonalnej pożyczki.

Ile trzeba wpłacić pieniędzy, aby uzyskać pożyczkę konwencjonalną?

3%
Minimalna zaliczka wymagana dla konwencjonalnej hipoteki to 3%, ale kredytobiorcy z niższą punktacją kredytową lub wyższym wskaźnikiem zadłużenia do dochodu mogą być zobowiązani do wyłożenia większej kwoty. Prawdopodobnie będziesz również potrzebował większej zaliczki na poczet pożyczki jumbo lub pożyczki na drugi dom lub nieruchomość inwestycyjną.

Jakiej oceny kredytowej potrzebuję, aby otrzymać pożyczkę FHA??

580 i więcej
Pożyczka FHA wymaga minimum 3.5% zaliczki na ocenę kredytową w wysokości 580 i wyżej. Jeśli możesz wpłacić 10% zaliczki, Twoja ocena kredytowa może mieścić się w przedziale od 500 do 579. Rocket Mortgage® wymaga minimalnej oceny kredytowej 580 dla kredytów FHA.