Jak zwrócić PPP?

Jak zwrócić PPP?


Czy można zwrócić pożyczkę PPP bez kary?

Jeśli otrzymałeś już środki PPP i zmieniłeś zdanie, porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą. Nie ma kary za przedpłatę, jeśli spłacisz jedną z tych pożyczek wcześniej, ale odsetki będą naliczane.

Czy mogę zwrócić moją pożyczkę PPP i ponownie się o nią ubiegać??

Ponowne złożenie wniosku i zwiększenie kredytu

Ponowne ubieganie się o pożyczkę w ramach programu First Draw PPP, jeśli wcześniej zwrócili część lub całość środków z pożyczki w ramach programu First Draw PPP, lub. W pewnych okolicznościach, wniosek o modyfikację ich kwoty pożyczki First Draw PPP, jeśli wcześniej nie zaakceptowali pełnej kwoty, do której są uprawnieni.

Co się stanie, jeśli nie spłacisz PPP?

Po pierwsze, pożyczkodawca będzie dążył do zapłaty od firmy za zaległe saldo pożyczki. Jednakże, jeśli firma nie może zapłacić pełnej kwoty, Pożyczkodawca będzie zajmował zabezpieczenie zastawione przez firmę. Twoje aktywa biznesowe mogą nie mieć dużej wartości. W takim przypadku pożyczkodawca zrezygnuje z zabezpieczenia.

Jak mogę usunąć swoje nazwisko z listy kredytowej PPP??

OPT-OUT / OPT-IN

Członkowie listy mogą być usunięci z naszych list kontaktowych w każdej chwili bez zadawania pytań. Aby usunąć swoje dane z naszej bazy danych, aby nie otrzymywać w przyszłości informacji lub aby nie otrzymywać już naszych usług, mogą Państwo: 1) wyślij e-mail na adres support@SBA.com; 2) udać się do SBA.com/unsubscribe.

Jak mogę uniknąć spłaty kredytu PPP??

Skorzystaj z poniższych wskazówek, jak upewnić się, że Twoja pożyczka PPP zostanie umorzona, aby zacząć:
  1. Wykorzystaj go na wydatki kwalifikowane.
  2. Utrzymuj liczbę pracowników w górze*
  3. Nie zmniejszaj wynagrodzenia pracownika o więcej niż 25%*
  4. Udokumentuj wszystko.
  5. Porozmawiaj z kredytodawcą.
  6. Złóż wniosek o umorzenie kredytu.

Jak nie spłacić pożyczki SBA?

Musisz złożyć ofertę w kompromisie do SBA i przedstawić dowody, że nie jesteś w stanie spłacić pożyczki. Oferta, którą składasz musi być czymś, co możesz rozsądnie spłacić i zazwyczaj jest to kwota ryczałtowa. Zarówno pożyczkodawca, jak i SBA muszą wyrazić zgodę na ofertę kompromisową.

Jak długo trzeba spłacać pożyczkę PPP?

Zasadniczo, pożyczki PPP wydane przed 5 czerwca 2020 roku muszą być spłacone w ciągu roku dwa lata, a pożyczki udzielone po tym okresie muszą być spłacone w ciągu pięciu lat.