Jak złożyć wniosek o umorzenie pożyczki PPP dla samozatrudnionych?

Jak złożyć wniosek o umorzenie pożyczki PPP dla samozatrudnionych?


Kiedy samozatrudnieni powinni ubiegać się o umorzenie kredytu PPP?

Będziesz musiał złożyć ten wniosek w ciągu 10 miesięcy od zakończenia okresu objętego ubezpieczeniem-Jeśli nie, odroczenie spłaty kredytu zakończy się i będziesz musiał zacząć dokonywać miesięcznych płatności z tytułu kredytu PPP. Po złożeniu wniosku, pożyczkodawca przeanalizuje dokumentację i skontaktuje się z Państwem w ciągu 60 dni.

Jakie dokumenty potrzebuję, aby uzyskać przebaczenie PPP samozatrudniony?

Aby to zrobić, będziesz potrzebował Twój 2019 Formularz 1040 Schedule C, a także 2019 IRS Form 1099-MISC wyszczególniający rekompensaty niepracownicze, faktury, wyciągi bankowe, lub księga rekordów, która dowodzi, że jesteś samozatrudniony. Kiedy ubiegasz się o przebaczenie, dostarczysz pożyczkodawcy ten sam Schedule C z 2019 roku.

Czy osoby samozatrudnione mogą wykorzystać pożyczkę PPP do spłacenia siebie?

Możesz użyć funduszy PPP, aby zapłacić sobie za to, co nazywa się udziałem właściciela w rekompensacie lub kosztami właściciela. Ma to na celu zrekompensowanie utraty dochodów z działalności gospodarczej. Aby wziąć pełną kwotę udziału właściciela w rekompensacie, będziesz musiał wykorzystać okres objęty ubezpieczeniem wynoszący co najmniej 11 tygodni.

W jaki sposób osoba prowadząca działalność gospodarczą może uzyskać odpuszczenie PPP?

Pożyczkobiorcy PPP kwalifikują się do przebaczenia w kwocie równej sumie ich kwalifikujących się wydatków w wybranym przez nich okresie od 8 do 24 tygodni. Aby uzyskać pełne umorzenie, pożyczkobiorcy muszą przeznaczyć co najmniej 60% swoich wpływów z pożyczki na koszty wynagrodzenia.

Czy można otrzymać pożyczkę PPP nie mając pracowników?

Kwoty pożyczek

Jednakże, jeśli nie masz pracowników, nadal można uzyskać finansowanie pożyczki PPP. Dzięki zmianie w obliczeniach pożyczki dla Schedule C Filers, osoby samozatrudnione i niezależni wykonawcy mogą używać dochodu brutto zamiast netto, aby określić ich całkowitą kwotę pożyczki.

Jaką część mojego kredytu PPP mogę spłacić sam?

Kwota ta może być potraktowana jako wynagrodzenie właściciela.

Czy pożyczki PPP poniżej 50k są automatycznie umarzane?

SBA i US Treasury opublikowały nową aplikację o przebaczenie dla kredytobiorców z Paycheck Protection Program (PPP), którzy pożyczyli mniej niż $50,000. Oprócz uproszczenia aplikacji, pożyczkobiorca może otrzymać umorzenie pożyczki nawet jeśli zwolnił pracowników od momentu otrzymania pożyczki PPP.