Jak złożyć 3% zaliczki na kredyt konwencjonalny?

Jak złożyć 3% zaliczki na kredyt konwencjonalny?


Dlaczego nie należy kłaść 20% zaliczki na dom?

Jednak mniejsza zaliczka oznacza droższy kredyt hipoteczny długoterminowy. Z mniej niż 20 procent w dół na zakup domu, będziesz miał większy kredyt i wyższe miesięczne płatności. Prawdopodobnie będziesz musiał również zapłacić za ubezpieczenie kredytu hipotecznego, które może być drogie.

Czy konwencjonalny jest lepszy niż FHA??

Konwencjonalna pożyczka jest często lepsza, jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, ponieważ twoja stopa hipoteczna i koszty PMI spadną. Ale kredyt FHA może być idealny, jeśli Twój wynik kredytowy jest w wysokich-500s lub niskich-600s. Dla kredytobiorców o niższych kredytach, FHA jest często tańszą opcją.

Jakie są minusy pożyczki konwencjonalnej?

Cons: Dlaczego konwencjonalna hipoteka może nie być dla Ciebie odpowiednia

Wymagania kwalifikacyjne dla konwencjonalnych pożyczek są bardziej rygorystyczne niż pożyczki wspierane przez rząd. Kredyty zgodne są sprzedawane do Fannie Mae lub Freddie Mac wkrótce po ich utworzeniu, aby pomóc utrzymać kredyty hipoteczne w przystępnej cenie dla nabywców domów.

Czy trudno jest uzyskać konwencjonalny kredyt mieszkaniowy?

Nawet jeśli konwencjonalny kredyt jest najbardziej powszechnym kredytem hipotecznym, jest to zaskakująco trudne do uzyskania. Kredytobiorcy muszą mieć minimalny wynik kredytowy około 640 w celu zakwalifikowania się – najwyższy minimalny wynik ze wszystkich produktów hipotecznych – i mieć stosunek długu do dochodu 43% lub mniej.

Jakiej oceny kredytowej potrzebujesz dla kredytu konwencjonalnego?

620
Wynik kredytowy: W większości przypadków będziesz potrzebował wyniku kredytowego w wysokości co najmniej 620 aby zakwalifikować się do konwencjonalnej pożyczki.

Na jaki dom mogę sobie pozwolić, jeśli zarabiam 3000 miesięcznie?

Jeśli zarabiasz $3,000 miesięcznie ($36,000 rocznie), twój DTI przy kredycie FHA powinien wynosić nie więcej niż $1,290 ($3,000 x 0.43) – co oznacza, że możesz sobie pozwolić na dom z miesięczną opłatą, która wynosi nie więcej niż 900 dolarów (3,000 dolarów x 0.31). Pożyczki FHA zazwyczaj pozwalają na niższą zaliczkę i ocenę kredytową, jeśli spełnione są pewne wymagania.

Czy lepiej jest włożyć 20 procent zaliczki czy zapłacić PMI?

Przed zakupem domu, Idealnie byłoby zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy na 20% zaliczki. Jeśli nie możesz, to jest pewne, że twój kredytodawca zmusi cię do zabezpieczenia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI) przed podpisaniem pożyczki, jeśli bierzesz konwencjonalną hipotekę.