Jak się dowiedzieć, czy jesteś częścią ugody z Navient?

Jak się dowiedzieć, czy jesteś częścią ugody z Navient?


Czy Navient anuluje moje pożyczki studenckie??

Najlepsze plany ubezpieczenia podróży Covid-19

W styczniu prokurator generalny Pensylwanii Josh Shapiro ogłosił, że Navient zgodził się anulować $1.7 miliardów w prywatnym długu studenckim subprime należnym od 66 000 pożyczkobiorców pożyczek studenckich, głównie w szkołach for-profit, takich jak ITT Technical Institute i Art Institute.

Co to jest ugoda w sprawie pożyczek studenckich Navient?

Umowa zawarta w zeszłym miesiącu między 39 stanami a Navient, gigantem pożyczek studenckich oskarżonym o nieuczciwe uwięzienie pożyczkobiorców takich jak ona, zetrze $1.7 miliardów w prywatnych pożyczkach studenckich.

Skąd mam wiedzieć, czy moja pożyczka Navient została anulowana??

Niektórzy pożyczkobiorcy otrzymają zawiadomienie od firmy Navient, że ich pożyczka prywatna została anulowana, i że biura kredytowe zostaną powiadomione o usunięciu linii kredytowej pożyczki. (Tradeline to informacja o koncie konsumenta, która jest wysyłana do biur kredytowych).

Kiedy mogę spodziewać się ugody z Navient?

Możesz zobaczyć przykładowe zawiadomienie tutaj. Navient powinien wysłać zawiadomienia do uprawnionych kredytobiorców do dnia , ale ugoda przewiduje, że rzeczywista ulga (zwolnienie, rozliczenie kredytu i zwrot płatności dokonanych po 30 czerwca 2021 roku) powinna nastąpić przed tym terminem.

Jakie szkoły zostały objęte pozwem Navient?

Umorzenie kredytu studenckiego dla kredytobiorców objętych nową ugodą
  • American Career Institute.
  • Uniwersytet Argosy.
  • The Art Institute.
  • Szkoła prawa w Charlotte.
  • Politechnika w Kolorado.
  • Uniwersytet DeVry.
  • Instytut Techniczny ITT.
  • Kaplan College.

Jakie stany są objęte pozwem Navient?

Pozwy złożone przez Kalifornia, Illinois, Missisipi, New Jersey, Pensylwania i WaszyngtonPozew Biura Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB). Pozwy wielostronne i pozwy zbiorowe.

Jakich 39 stanów dotyczy ugoda z Navient??

Ugodą objęte są następujące stany oraz Dystrykt Kolumbia: Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, District of Columbia, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, …