Jak pożyczki radzą sobie z oszustwami?

Jak pożyczki radzą sobie z oszustwami?


Jak rozpoznać oszustwo kredytowe?

Jak rozpoznać legalną firmę pożyczkową
  1. Sprawdź informacje kontaktowe. Numer telefonu, adres e-mail i adres fizyczny pożyczkodawcy powinny być łatwo dostępne na stronie internetowej, nawet jeśli jest to pożyczkodawca internetowy.
  2. Sprawdź opinie online. …
  3. Spójrz na Better Business Bureau. …
  4. Upewnij się, że jest zarejestrowany.

Czy może to być oszustwo w pożyczce?

Oszustwo kredytowe lub oszustwo związane z udzielaniem pożyczek obejmuje każdy rodzaj oszukańczego działania mającego na celu uzyskanie korzyści finansowej podczas procesu kredytowego. Istnieje wiele rodzajów oszustw kredytowych, takich jak oszustwa związane z kredytami hipotecznymi, oszustwa związane z wypłatami oraz oszustwa kredytowe.

Czy ktoś może wziąć pożyczkę na Twoje nazwisko bez Twojej wiedzy?

W przypadku pożyczek gotówkowych możesz nie wiedzieć, że ktoś wykorzystał Twoją tożsamość do nielegalnego uzyskania gotówki. Złodzieje mogą otwierać tego typu pożyczki w wielu stanach, zgarniając ogromny dług przy użyciu twoich danych osobowych.

Jak mogę się dowiedzieć, czy ktoś wziął pożyczkę na moje nazwisko??

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy ktoś otworzył konto w Twoim imieniu jest sprawdź swoje własne raporty kredytowe. Pamiętaj, że będziesz musiał pobrać raporty kredytowe ze wszystkich trzech biur – Experian, Equifax i TransUnion – aby sprawdzić, czy nie doszło do oszustwa, ponieważ każdy z raportów może zawierać inne informacje i raporty.

Czy pożyczkodawcy mogą zobaczyć Twoje konto bankowe?

Tak, kredytodawca hipoteczny będzie patrzył na wszelkie konta depozytowe na Twoich wyciągach bankowych – w tym konta czekowe, oszczędnościowe i wszelkie otwarte linie kredytowe. Dlaczego ubezpieczyciel może odmówić udzielenia pożyczki?? Istnieje wiele powodów, dla których ubezpieczyciele mogą odmówić udzielenia kredytu na zakup domu.

Co się stanie, jeśli zostanę oszukany??

Zgłoś oszustwo władzom lokalnym

Zacznij od zgłoszenia oszustwa do stanowego biura ochrony konsumentów. Jeśli straciłeś pieniądze lub inne rzeczy w wyniku oszustwa, zgłoś to również lokalnej policji.

Jak mogę powstrzymać kogoś przed wzięciem pożyczki na moje nazwisko?

Skontaktuj się z pożyczkodawcą

Jeśli ktoś zaciągnął pożyczkę lub otworzył kartę kredytową na Twoje nazwisko, skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą lub firmą wydającą karty kredytowe, aby powiadomić ich o fałszywym koncie i usunąć je z raportu kredytowego. W przypadku kart kredytowych, a nawet pożyczek osobistych, problem można zazwyczaj szybko rozwiązać.