Jak mogę wyjść z pożyczki samochodowej, która jest do góry nogami??

Jak mogę wyjść z pożyczki samochodowej, która jest do góry nogami??


Co się dzieje, gdy masz do góry nogami kredyt samochodowy??

Po wypadku, ubezpieczyciel wypłaca aktualną wartość Twojego samochodu (na podstawie ich szacunków). Ale jeśli jesteś do góry nogami, będziesz winien pożyczkodawcy tę kwotę, plus swój ujemny kapitał – ewentualnie kilka tysięcy dolarów z kieszeni. Nie możesz nadążyć z płatnościami.

Czy mogę refinansować mój kredyt samochodowy, jeśli jestem do góry nogami?

Refinansowanie Twojego kredytu samochodowego “do góry nogami

Jeżeli dałeś się nabrać na kredyt samochodowy, w którym jesteś winien kredytodawcy więcej pieniędzy niż wart jest samochód, który kupiłeś z kredytem, inaczej znany jako kredyt samochodowy do góry nogami, Dobrym sposobem na wydostanie się z tego dołka jest refinansowanie kredytu samochodowego do góry nogami.

Jak wyjść z kredytu samochodowego z ujemnym kapitałem własnym??

Aby pozbyć się ujemnego kapitału z kredytu samochodowego, możesz spłacić wszystko za jednym razem, z własnej kieszeni. Na przykład, jeśli jesteś winien 12 000 dolarów za swój samochód, a dealer oferuje 10 000 dolarów za wymianę, będziesz musiał wyrównać różnicę 2 000 dolarów pożyczkodawcy.

Czy mogę sprzedać swój samochód, jeśli mam ujemny kapitał własny?

Możesz przenieść ujemny kapitał na nowy samochód. Jest to określane jako rolowanie pożyczki. Dealerzy mogą czasami zalecić przeniesienie ujemnego kapitału własnego na następny kredyt samochodowy. Jest to bardzo wygodne, ale nie jest zalecane.

Jak dużo jest za dużo ujemnego kapitału własnego na samochodzie?

125%
Najlepszym sposobem na określenie, czy ujemny kapitał własny jest zbyt duży, jest obliczenie wskaźnika LTV (Loan-to-Value ratio). Najlepiej, Kwota pożyczki nie powinna przekraczać 125% wartości odsprzedaży.

Jak mogę wyciągnąć kapitał z mojego samochodu?

Pożyczka pod zastaw samochodu pozwala na pożyczenie pieniędzy na podstawie aktualnej wartości samochodu, który Państwo posiadają. Niektórzy pożyczkodawcy reklamują się, że mogą pożyczyć do 125% wartości samochodu na okres do siedmiu lat. Będziesz musiał spłacić pożyczoną kwotę, plus wszelkie odsetki i opłaty, które pożyczkodawca nalicza.

Czy dobrowolne oddanie samochodu szkodzi kredytowi?

Dobrowolne oddanie pojazdu będzie miało znacząco negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową ponieważ oznacza to, że nie wywiązałeś się z pierwotnej umowy kredytowej. Kiedy dobrowolnie oddasz swój pojazd, pożyczkodawca sprzeda samochód, aby odzyskać jak najwięcej należnych pieniędzy.