Jak mogę uniknąć spłaty pożyczki PPP?

Jak mogę uniknąć spłaty pożyczki PPP?


Co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki PPP?

Po pierwsze, pożyczkodawca będzie domagał się od firmy zapłaty za zaległe saldo pożyczki. Jednakże, jeśli firma nie może zapłacić pełnej kwoty, pożyczkodawca będzie zajmował zabezpieczenie zastawione przez firmę. Twoje aktywa biznesowe mogą nie mieć dużej wartości. W takim przypadku pożyczkodawca zrezygnuje z zabezpieczenia.

Co się stanie, jeśli spłacisz pożyczkę PPP?

Cała pożyczka jest wymagalna w ciągu dwóch lat (jeśli zostałeś zatwierdzony przed 5 czerwca 2020) lub pięciu lat (jeśli zostałeś zatwierdzony po 5 czerwca 2020). W obu przypadkach, że możesz spłacić kredyt przed terminem bez żadnych kar i opłat za wcześniejszą spłatę.

Czy kredyty PPP zostaną umorzone?

Najlepszą częścią pożyczek PPP jest to, że do 100% funduszy może zostać umorzonych. Jednak będziesz musiał grać według zasad SBA: Umarzalne wydatki muszą być wydane na kwalifikujące się kategorie i przestrzegać zasady 60/40.

Jak się złapać na pożyczkę PPP?

Istnieją inne sposoby popełnienia oszustwa PPP poza składaniem fałszywych oświadczeń: Oszuści dopuszczają się “układania pożyczek” poprzez ubieganie się o pieniądze z pożyczki PPP u wielu pożyczkodawców. Wykorzystanie środków z pożyczki PPP na niewłaściwe lub nie zatwierdzone cele. Składanie fałszywych zeznań podczas audytów kredytów PPP lub dochodzeń w sprawie oszustw.

Czy musisz spłacić 20k pożyczki PPP?

Zasadniczo, Pożyczki PPP wydane przed 5 czerwca 2020 roku muszą być spłacone w ciągu dwóch lat, a pożyczki wydane po tym czasie muszą być spłacone w ciągu pięciu lat.

Czy pożyczka PPP pojawia się w raporcie kredytowym?

Kontrola kredytowa PPP

Nie wydaje się, aby istniała jakakolwiek kontrola kredytowa wymagana dla pożyczek PPP. Jest to nieco zaskakujące, ponieważ pożyczki te technicznie podlegają programowi kredytowemu SBA 7(a), który zazwyczaj wymaga akceptowalnego kredytu.

Co się stanie, jeśli dostaniesz pożyczkę PPP i nie będziesz miał biznesu??

Składanie fałszywych zeznań w instytucji finansowej jest nielegalne, więc jeśli skłamiesz w sprawie pożyczki PPP, możesz zostać oskarżony o to przestępstwo federalne. Czyn ten jest karalny na podstawie sekcji 1014 i jeśli zostaniesz skazany, możesz spotkać się z dość wysoką grzywną wraz z więzieniem do 30 lat.