Jak mogę uniknąć płacenia podatków od mojej pożyczki z 401k??

Jak mogę uniknąć płacenia podatków od mojej pożyczki z 401k??


Czy istnieje kara podatkowa za wzięcie pożyczki z 401k?

Do wzięcia pożyczki może być również potrzebna zgoda współmałżonka/partnera domowego. Plusy: W przeciwieństwie do wypłat z 401(k), nie musisz płacić podatków i kar, kiedy bierzesz pożyczkę z 401(k). Dodatkowo, odsetki od pożyczki wracają na konto planu emerytalnego.

Czy pożyczka z 401k jest opodatkowana podwójnie??

Mit 3: Płacisz dwa razy podatki.

Jednak to stwierdzenie znacznie wyolbrzymia koszty podatkowe związane z zaciągnięciem pożyczki 401(k); jedyne pieniądze “opodatkowane podwójnie” w tej transakcji to zapłacone odsetki. Tymczasem pożyczkobiorca 401(k) może wziąć pożyczkę, składającą się z pieniędzy, które nigdy nie były opodatkowane, bez konsekwencji podatkowych.

Dlaczego otrzymuję podwójny podatek przy wypłacie z 401k?

Po pierwsze spłata pożyczki odbywa się z dochodu po opodatkowaniu (to raz), a po drugie, kiedy weźmiesz te płatności jako dystrybucję na emeryturze płacisz od nich podatek dochodowy (to dwa razy). Więc tak, płacisz dwa razy.

Czy pożyczanie z 401k może Ci zaszkodzić??

Jeśli więc pożyczysz $1,000 ze swojego 401(k), tracisz procent pieniędzy już na samym początku. Wiele planów wymaga, abyś spłacił pożyczkę poprzez automatyczne potrącenie z wypłaty. Oznacza to, że Twój dochód zmniejszy się jeszcze bardziej, ponieważ pieniądze na składki 401(k) zostaną również obcięte z Twojej wypłaty.

Czy to dobry pomysł, aby pożyczyć z 401k na spłatę długu?

W większości przypadków, Dobrym pomysłem jest wzięcie pożyczki z 401(k) na spłatę długu, ponieważ jest to najtańsza opcja pożyczkowa, jaką znajdziesz i możesz jej użyć do szybkiej spłaty długu. Po prostu nie rób tego podczas hossy lub jeśli myślisz, że wkrótce stracisz pracę.

Jakie są aktualne zasady zaciągania pożyczek z 401k?

Maksymalna kwota jaką uczestnik może pożyczyć ze swojego planu to 50% salda jego/jej konta lub 50 000 dolarów, w zależności od tego, która kwota jest mniejsza. Wyjątkiem od tego limitu jest sytuacja, gdy 50% salda konta, na które nabyto uprawnienia jest mniejsze niż $10,000: w takim przypadku uczestnik może pożyczyć do $10,000.

Czy powinienem wcześniej spłacić moją pożyczkę 401k?

Zazwyczaj pożyczka z 401(k) ma korzystniejsze warunki niż zwykła pożyczka bankowa i jest dobrą alternatywą, jeśli nie chcesz wycofywać swoich pieniędzy na emeryturę. Jeśli obecnie spłacasz pożyczkę z 401(k), można zdecydować się na spłatę pozostałego salda pożyczki wcześniej niż dopuszczalny okres pożyczki.