Jak działa pożyczka kryptowalutowa?

Jak działa pożyczka kryptowalutowa?


Czy pożyczki kryptowalutowe są bezpieczne?

Pożyczki kryptowalutowe są tylko tak bezpieczne, jak platforma pożyczkowa, z której korzystasz. Dzięki brakowi regulacji i nadzoru ze strony rządu, pożyczkodawcy kryptowalut oferują mniejszą ochronę przed Twoim zabezpieczeniem niż tradycyjny bank lub pożyczkodawca online. Zazwyczaj korzystają z prywatnego ubezpieczenia, które obejmuje tylko określony rodzaj zagrożenia.

Czy mogę uzyskać pożyczkę kryptowalutową bez zabezpieczenia?

Jest mało prawdopodobne, aby pożyczki bez zabezpieczenia były oferowane przez legalnych pożyczkodawców kryptowalutowych ponieważ narażają je na straty, jeśli kredytobiorcy nie zwrócą swoich długów. Jednak niektórzy pożyczkodawcy kryptowalut mogą to zrobić w zamian za wygórowane stopy procentowe, niższe kwoty aktywów do pożyczenia lub krótsze terminy spłaty.

Co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki kryptowalutowej?

Jeśli jednak nie spłacisz pożyczki zgodnie z umową, ryzykujesz utratę dużej części swojego zabezpieczenia. W większości przypadków możesz pożyczyć do 50% swojego salda aktywów cyfrowych, choć niektóre platformy pozwalają na pożyczenie do 90% wartości portfela.

Jak opodatkowane są pożyczki kryptowalutowe?

W USA pożyczanie pieniędzy zazwyczaj nie podlega opodatkowaniu. Podobnie, pożyczanie komuś kryptowalut lub FIAT nie jest zdarzeniem podlegającym opodatkowaniu. Jeśli chodzi o pożyczkę osobistą, odsetki, które płacisz za pożyczkę, nie stanowią kosztów uzyskania przychodu, chyba że kwalifikują się jako odsetki inwestycyjne.

Jak mogę spłacić moją pożyczkę kryptowalutową??

Zaloguj się do swojej kryptowaluty.com Konto wymiany. Przejdź do pulpitu nawigacyjnego > Pożyczanie > Pożyczki. Dotknij przycisku Repay Now, aby dokonać spłaty zaległej pożyczki.

Jakie są zagrożenia związane z pożyczkami kryptowalutowymi?

Ryzyko związane z pożyczkami kryptowalutowymi
  • Ryzyko zmienności cen kryptowalut.
  • Ryzyko kontrahenta pożyczki.
  • Ryzyko niewypłacalności platformy.
  • Przechowywanie & Obawy o bezpieczeństwo.
  • Awarie technologii inteligentnych kontraktów.
  • Niejasne przepisy dotyczące udzielania pożyczek kryptowalutowych.
  • Defi Cyber Ataki i pożyczki kryptowalutowe.

Ile pieniędzy można zarobić, pożyczając kryptowaluty?

Platformy pożyczek kryptowalutowych mogą być scentralizowane lub zdecentralizowane, a pożyczkodawcy mogą być w stanie uzyskać bardzo wysokie stopy procentowe-do rocznych zysków procentowych (APYs) w wysokości 15% lub więcej-zależnie od platformy i innych czynników.