Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby uzyskać kredyt w ramach PPP??

Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby uzyskać kredyt w ramach PPP??


Czy mogę uzyskać pożyczkę PPP na rozpoczęcie nowego biznesu w 2022 roku?

Obecnie wygląda to jak ulga COVID-19 Programy SBA NIE będą dostępne w 2022 r. Program Ochrony Płatności (PPP) oficjalnie zakończył się 31 maja 2021 r., a program COVID-19 Economic Injury Disaster Loan (EIDL) ma się zamknąć 31 grudnia 2021 r.

Czy kredyty PPP są nadal dostępne 2022?

Jeszcze jest czas, aby ubiegać się o umorzenie kredytu PPP dla wielu odbiorców. Na dzień 24 kwietnia 2022 roku, 96% kredytów PPP na rok 2020 i 81% kredytów PPP na rok 2021 zostało całkowicie lub częściowo umorzonych. Tak wynika z najnowszego raportu SBA Forgiveness Platform Lender Submission.

Co się stanie, jeśli dostaniesz pożyczkę PPP bez działalności gospodarczej?

Nielegalne jest składanie fałszywych oświadczeń w instytucji finansowej, więc gdybyś kłamał w sprawie pożyczki PPP, mógłbyś zostać oskarżony o to przestępstwo federalne. Ten czyn jest karalny w sekcji 1014 i jeśli zostanie skazany, możesz spotkać się z dość wysoką grzywną wraz z karą pozbawienia wolności do 30 lat.

Kto nie kwalifikuje się do otrzymania kredytu w ramach PPP?

Pierwsza Pożyczka PPP, jeśli nie masz pracowników

(Jeśli używasz 2020 do obliczania kosztów płac i nie złożyłeś jeszcze deklaracji 2020, wypełnij ją i oblicz wartość.) Jeśli kwota ta jest wyższa niż 100.000 USD, należy ją zmniejszyć do 100.000 USD. Jeśli zarówno twój zysk netto, jak i dochód brutto wynoszą zero lub mniej, nie kwalifikujesz się do pożyczki w ramach PPP.

Czy LLC bez pracowników może ubiegać się o PPP?

Dla firm jednoosobowych lub niezależnych wykonawców bez pracowników, maksymalna możliwa pożyczka PPP wynosi zatem $20,833, a cała kwota automatycznie kwalifikuje się do przebaczenia jako udział w rekompensacie właściciela.

Czy środki z PPP są jeszcze dostępne?

Pożyczka wspierana przez SBA, która pomaga firmom utrzymać zatrudnienie w czasie kryzysu COVID-19. Uwaga: Paycheck Protection Program (PPP) zakończył się 31 maja 2021 r. Istniejący kredytobiorcy mogą kwalifikować się do umorzenia kredytu PPP.

Czy kredyty PPP muszą być spłacane?

Pożyczki PPP (cała kwota główna i wszelkie narosłe odsetki) mogą być całkowicie umorzone, co oznacza nie muszą być spłacane. Jeśli nie ubiegasz się o przebaczenie, będziesz musiał spłacić pożyczkę.