Jak długo mogę finansować sprzęt?

Jak długo mogę finansować sprzęt?


Co to jest finansowanie sprzętu?

Finansowanie sprzętu zapewnia Twojej firmie fundusze na zakup (lub dzierżawę) sprzętu, którego potrzebuje do działania i rozwoju. Możesz wydzierżawić prawie wszystko, od sprzętu IT i usług klimatyzacyjnych po ciężkie maszyny i pojazdy. Pożyczka na sprzęt może pomóc Ci poprawić przepływ gotówki i pokryć bieżące wydatki biznesowe.

Jak finansować aktywa?

Najbardziej tradycyjny typ to zabezpieczony kredyt, w którym firma pożycza, zastawiając aktywa przeciwko długowi. Pożyczkodawca bierze pod uwagę wartość zastawionych aktywów, zamiast patrzeć na zdolność kredytową firmy ogółem. Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona, pożyczkodawca może zająć aktywa, które zostały zastawione pod dług.

Jak trudno jest uzyskać pożyczkę na sprzęt?

Zakwalifikowanie się do finansowania sprzętu jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Zazwyczaj trzeba prowadzić działalność gospodarczą od co najmniej roku, mieć 50 000 lub więcej dolarów rocznego dochodu oraz ocenę kredytową na poziomie 650 lub wyższym. Ponieważ zabezpieczenie jest często częścią kredytu, nie jest tak trudne do uzyskania jak inne rodzaje finansowania.

Co kwalifikuje się do pożyczki na sprzęt?

Finansowanie sprzętu – zwane również pożyczkami na sprzęt pomaga właścicielom małych firm w nabyciu, modernizacji lub wymianie niezbędnego lub ciężkiego sprzętu, takie jak lodówki restauracyjne, komputery, pojazdy i komercyjne kopiarki.

Jakie jest średnie oprocentowanie pożyczki na sprzęt?

Kwalifikacje pożyczek na sprzęt

Kwoty pożyczek zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 10 000 do 500 000 dolarów, a oprocentowanie wynosi 6% do 9% i okresy od dwóch do siedmiu lat. Pożyczkobiorcy powinni spodziewać się umieścić między 5% a 20% w dół na zakup.

Czy finansowanie sprzętu to dobry pomysł?

Według US News, pożyczki na sprzęt zazwyczaj oferują korzystne oprocentowanie, tak niskie jak pięć procent. Jednakże, jeśli masz doskonałą historię kredytową, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć niższe oprocentowanie biorąc tradycyjną pożyczkę.

Jak działają firmy finansujące sprzęt?

Zazwyczaj pożyczki na sprzęt są pożyczkami bez zabezpieczeń, ponieważ sprzęt zabezpiecza pożyczkę – jeśli nie wywiążesz się ze zobowiązań lub nie będzie cię stać na spłatę pożyczki, sprzęt zostanie odebrany jako zabezpieczenie. To obniża ryzyko pożyczkodawcy. Dlatego też, w przypadku braku spłaty, pożyczkodawca może przejąć sprzęt, aby naprawić szkody.