Ile może być umorzone w ramach PSLF?

Ile może być umorzone w ramach PSLF?


Kto kwalifikuje się do programu przebaczenia pożyczek publicznych?

Tak długo, jak długo pracujesz w pełnym wymiarze godzin dla uprawnionego pracodawcy, te miesiące braku płatności będą się liczyć w kierunku 120 płatności potrzebnych do zakwalifikowania się do PSLF. Innymi słowy, jeśli nie dokonałeś płatności od marca 2020 roku i nie dokonasz kolejnej do grudnia 2022 roku, to nadal jesteś 33 miesiące bliżej przebaczenia.

Czy moje pożyczki zostaną umorzone w ramach PSLF??

Żadne prywatne pożyczki nie zostaną umorzone. Osoby, które otrzymały grant Pell w college’u będą mogły ubiegać się o umorzenie długu w wysokości do $20,000. Dla tych, którzy wciąż mają dług studencki, pauza w spłacie od marca 2020 roku zostanie przedłużona do końca roku. Pożyczkobiorcy wznowią płatności w styczniu.21 godzin temu

Czy program PSLF się opłaca?

Jeśli masz duże zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, to PSLF (Public Service Loan Forgiveness) może potencjalnie zaoszczędzić Ci tysiące dolarów. To również może strącić lata z linii czasowej spłaty kredytu studenckiego. Musisz spełnić wszystkie kryteria, aby kwalifikować się do umorzenia pożyczki na studia, ale spłata może być tego warta.

Jak długo trwa zatwierdzenie PSLF??

I, niestety, to może zająć trochę czasu. Wiemy od kredytobiorców, z którymi pracujemy w Summer, że wiele osób czeka na na dwa lub trzy miesiące aby uzyskać odpowiedź na ich wnioski PSLF.

Jaki procent dochodu stanowi PSLF?

Nie ma wymogu dotyczącego dochodów dla PSLF. Jednak wysokość miesięcznych płatności w ramach planów spłat IDR zależy od Twoich dochodów. Oznacza to, że poziom twoich dochodów w czasie, gdy byłeś pracownikiem służb publicznych, może określić, czy masz saldo pożyczki do umorzenia po dokonaniu 120 kwalifikujących się płatności.

Czy trzeba zrobić 120 płatności dla PSLF?

Czy muszę dokonywać kolejnych płatności, aby zakwalifikować się do PSLF (Public Service Loan Forgiveness)?? Nie. 120 płatności nie muszą być kolejne płatności. Na przykład, jeśli masz okres zatrudnienia u niekwalifikującego się pracodawcy, nie stracisz kredytu za wcześniejsze kwalifikujące się płatności, które dokonałeś.

Skąd mam wiedzieć, czy mój PSLF został zatwierdzony??

Jeśli twój formularz PSLF jest zatwierdzony do przebaczenia, to zostaniesz powiadomiony o tym, że całe pozostałe saldo kwalifikujących się Kredytów Bezpośrednich zostanie umorzone, w tym wszystkie zaległe odsetki i kapitał.