Dlaczego warto refinansować kredyt?

Dlaczego warto refinansować kredyt?


Kiedy refinansujesz kredyt, czy dostaniesz pieniądze z powrotem?

W zasadzie nie jest to takie skomplikowane: Przy refinansowaniu ze zwrotem gotówki, otrzymujesz zwrot gotówki przy zamknięciu kredytu. Te pożyczki działają najlepiej, gdy masz przyzwoity kapitał w domu. Powiedzmy, że jesteś winien około $50,000 na 30-letniej pożyczce hipotecznej o stałym oprocentowaniu, i że masz pięć lat w lewo na kredyt.

Co oznacza refinansowanie dla głupków?

Uzyskanie nowej hipoteki w miejsce oryginalnej jest nazywany refinansowaniem. Refinansowanie jest wykonywane, aby umożliwić kredytobiorcy uzyskanie lepszego okresu i stopy procentowej. Pierwsza pożyczka jest spłacona, co pozwala na stworzenie drugiej pożyczki, zamiast po prostu zrobić nową hipotekę i wyrzucić oryginalną hipotekę.

Czy refinansowanie szkodzi kredytowi?

Refinansowanie może początkowo zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej, ale w dłuższej perspektywie może pomóc. Refinansowanie może znacznie obniżyć kwotę długu i / lub miesięcznej płatności, a kredytodawcy lubią widzieć oba z nich. Twój wynik zazwyczaj spadnie o kilka punktów, ale może się odbić w ciągu kilku miesięcy.

Czy warto refinansować, by zaoszczędzić 100 dolarów miesięcznie??

Oszczędzając 100 dolarów miesięcznie, odzyskanie kosztów zamknięcia zajmie ci 40 miesięcy – ponad 3 lata. Więc refinansowanie może być opłacalne, jeśli planujesz zostać w domu przez 4 lata lub więcej. Ale jeśli nie, refinansowanie prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż zaoszczędzisz.

Jak działa refinansowanie przykład?

Refinansowanie jest, gdy właściciel domu dostaje nowy kredyt hipoteczny, aby zastąpić ich obecny kredyt. Nowa pożyczka powinna pomóc im zaoszczędzić pieniądze lub spełnić inny cel finansowy. Na przykład, większość ludzi refinansuje, aby obniżyć swoje stopy procentowe i zmniejszyć swoje płatności hipoteczne, często oszczędzając tysiące w odsetkach hipotecznych.

Kiedy mogę refinansować swój kredyt??

Musisz poczekać co najmniej siedem miesięcy przed refinansowaniem – wystarczająco długi, by dokonać sześciu miesięcznych płatności. Wszelkie płatności hipoteczne należne w ciągu ostatnich sześciu miesięcy muszą być zapłacone w terminie, a w ciągu sześciu miesięcy przed tym terminem można mieć maksymalnie jedną opóźnioną płatność (30 lub więcej dni opóźnienia).

Czy po refinansowaniu zaczynasz od nowa??

Ponieważ refinansowanie wiąże się z zaciągnięciem nowej pożyczki z nowymi warunkami, Zasadniczo zaczynasz od początku. Nie musisz jednak wybierać okresu spłaty w oparciu o okres spłaty Twojego oryginalnego kredytu lub okres pozostały do spłaty.