Czy wstępnie zatwierdzony oznacza, że otrzymasz pożyczkę?

Czy wstępnie zatwierdzony oznacza, że otrzymasz pożyczkę?


Co się stanie, gdy otrzymasz wstępnie zatwierdzoną pożyczkę?

Po otrzymaniu wstępnie zatwierdzonej oferty pożyczki, możesz zostać formalnie zatwierdzony, o ile Twoje informacje kredytowe nie uległy zmianie, a Twoje informacje finansowe potwierdzają pożyczkę, na którą pożyczkodawca Cię wstępnie zatwierdził. Niestety, niektóre osoby, które otrzymają wstępnie zatwierdzoną ofertę kredytową, spotkają się z odmową, gdy faktycznie złożą wniosek.

Czy można odmówić udzielenia wstępnie zaakceptowanej pożyczki?

Czy można odmówić pożyczki po wstępnym zatwierdzeniu? Po wstępnym zatwierdzeniu pożyczki, nadal możesz spotkać się z odmową ze strony pożyczkodawcy. Dzieje się tak dlatego, że wstępne zatwierdzenie oparte jest na miękkiej kontroli kredytowej – zasadniczo pożyczkodawca polega na dostarczeniu dokładnych i aktualnych informacji.

Jaka jest różnica między wstępnie zatwierdzoną pożyczką?

Wstępna kwalifikacja oznacza, że kredytodawca hipoteczny przejrzał informacje finansowe, które dostarczyłeś i uważa, że będziesz kwalifikować się do pożyczki. Wstępne zatwierdzenie jest drugim krokiem w procesie kredytowym, który jest warunkowym zobowiązaniem do pożyczenia Ci pieniędzy na kredyt hipoteczny.

Jak długo trwa wstępne zatwierdzenie kredytu?

To nie jest rzadkie dla tradycyjnego pożyczkodawcy, aby wziąć do 10 dni roboczych o wstępne zatwierdzenie. Aby poznać swoją sytuację finansową i ustalić, czy spełniasz wszystkie wymagania, oficer kredytowy przeczesuje kilka dokumentów wstępnie zatwierdzonych, w tym: W-2s (wartość z dwóch lat)

Co się stanie, jeśli nie skorzystam z mojej wstępnie zaakceptowanej pożyczki??

Ponadto, ponieważ wstępna akceptacja obejmuje złożenie wniosku kredytowego i zabezpieczenie finansowania, może przyspieszyć proces zamknięcia. Nie martw się jednak, jeśli nie wykorzystasz swojej wstępnej akceptacji na czas. Twoje polowanie na dom nie ma daty ważności tylko dlatego, że twoja wstępna aprobata robi.

Jaki jest następny krok po wstępnej akceptacji??

Wypełnienie pełnego wniosku o kredyt hipoteczny

Po wybraniu pożyczkodawcy, następnym krokiem jest wypełnienie pełnego wniosku o pożyczkę hipoteczną. Większość tego procesu aplikacji została zakończona na etapie wstępnej akceptacji. Ale teraz będzie potrzebnych kilka dodatkowych dokumentów, aby uzyskać plik kredytowy przez underwriting.

Czy wstępne zatwierdzenie szkodzi kredytowi?

Zapytania o wstępnie zaakceptowane oferty nie mają wpływu na Twoją ocenę kredytową, chyba że zastosujesz się do nich i złożysz wniosek o kredyt. Jeśli przeczytasz drobny druk na ofercie, dowiesz się, że tak naprawdę nie jest to “wstępnie zatwierdzona.” Każdy, kto otrzyma ofertę, nadal musi wypełnić wniosek przed przyznaniem kredytu.