Czy wstępne zatwierdzenie gwarantuje pożyczkę na dom??

Czy wstępne zatwierdzenie gwarantuje pożyczkę na dom??


Jak działa wstępna akceptacja dla domu?

Wstępna aprobata hipoteczna to proces określania, ile pieniędzy możesz pożyczyć na zakup domu. Aby wstępnie zatwierdzić cię, Kredytodawcy analizują Twoje dochody, aktywa i ocenę kredytową i określają, jakie kredyty mogą zostać zatwierdzone, ile możesz pożyczyć i jakie może być Twoje oprocentowanie.

Co oznacza wstępne zatwierdzenie pożyczki na dom??

Preapproval to Najbliżej jak to możliwe, aby potwierdzić swoją zdolność kredytową bez zawierania umowy kupna-sprzedaży. Wypełnisz wniosek o kredyt hipoteczny, a kredytodawca zweryfikuje podane przez Ciebie informacje. Oni również przeprowadzą kontrolę kredytową.

Czy wstępne zatwierdzenie oznacza, że otrzymasz pożyczkę?

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że zostałeś zatwierdzony przez pożyczkodawcę na określoną kwotę pożyczki. Po wstępnym zatwierdzeniu otrzymasz list z informacją o zatwierdzonej kwocie pożyczki.

Czy nadal można otrzymać odmowę po wstępnej akceptacji??

Twój wniosek może zostać odrzucony, nawet jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony. Kilka rzeczy może pokrzyżować plany zakupu domu i spowodować odrzucenie wniosku przez kredytodawcę po wstępnym zatwierdzeniu, np. zmiana oceny kredytowej, zatrudnienia, zarobków i długów.

Co się stanie, jeśli nie skorzystam z mojego pre-approval?

Ponadto, ponieważ wstępna akceptacja obejmuje złożenie wniosku kredytowego i zabezpieczenie finansowania, może ona przyspieszyć proces zamknięcia. Nie martw się jednak, jeśli nie wykorzystasz wstępnej akceptacji na czas. Twoje polowanie na dom nie ma daty ważności tylko dlatego, że twoja wstępna akceptacja ma.

Jaki jest następny krok po wstępnej akceptacji??

Wypełnij pełny wniosek o kredyt hipoteczny

Po wybraniu pożyczkodawcy, następnym krokiem jest wypełnienie pełnego wniosku o pożyczkę hipoteczną. Większość procesu aplikacji została zakończona na etapie wstępnej akceptacji. Ale kilka dodatkowych dokumentów będzie teraz potrzebnych, aby uzyskać plik kredytowy przez underwriting.

Czy wstępne zatwierdzenie szkodzi twojemu kredytowi?

Zapytania o wstępnie zaakceptowane oferty nie mają wpływu na Twoją ocenę kredytową, chyba że zastosujesz się do nich i złożysz wniosek o kredyt. Jeśli przeczytasz drobny druk na ofercie, dowiesz się, że tak naprawdę nie jest to “wstępne zatwierdzenie”.” Każdy, kto otrzyma ofertę, nadal musi wypełnić wniosek, zanim zostanie mu przyznany kredyt.