Czy te rozmowy o przebaczeniu pożyczek studenckich są legalne??

Czy te rozmowy o przebaczeniu pożyczek studenckich są legalne??


Dlaczego dostaję telefony o kredytach studenckich?

Jeśli otrzymujesz e-maile, wiadomości telefoniczne lub teksty o tym, jak zakwalifikować się do przebaczenia pożyczki studenckiej, prawdopodobnie stałeś się celem oszustwa. Nie, te oszustwa nie są nowe, ale podniosły parę podczas Departamentu Edukacji Covid-relief pauza na kredyt studencki odsetek i płatności.

Czy telefony o kredytach studenckich są prawdziwe?

Jeśli widziałeś reklamę lub otrzymałeś telefon od firmy oddłużeniowej obiecującej spłacić twoje pożyczki, nie bierz ich na siebie.

Dlaczego dostaję telefony w sprawie przebaczenia kredytu studenckiego?

Często są to po prostu oszuści, którzy są po twoje pieniądze. Oto kilka przykładów fałszywych twierdzeń zawartych w tych komunikatach: “Działaj natychmiast, aby zakwalifikować się do przebaczenia kredytu studenckiego, zanim program zostanie przerwany”.”

Czy centrum pożyczek studenckich jest legalne?

To jest oszustwo, aby uzyskać pieniądze obiecując przebaczenie kredytu studenckiego, w którym nie zrobili nic, jeśli chodzi o przebaczenie idzie .

Jak zatrzymać rozmowy o przebaczeniu kredytu studenckiego?

Zarejestruj swój numer telefonu w krajowym rejestrze “Do Not Call Registry”. Możesz zarejestrować się online lub dzwoniąc pod numer 1-888-382-1222 (TTY: 1-866-290-4236).

Co to jest ustawa Cares dla kredytów studenckich?

Ustawa CARES pozwala pracodawcom zapłacić do $ 5,250 w kierunku kredytów studenckich w imieniu pracowników, a pracownicy nie byliby winni U.S. federalne podatki dochodowe od płatności. To może zrobić znaczące wgniecenie w całkowitym obciążeniu długiem kredytobiorcy, które średnio wyniosło prawie 30 000 USD dla klasy 2018.

Dlaczego Departament Edukacji dzwoni do mnie?

Dzwonił Departament Edukacji

Departament Edukacji nie zajmuje się bezpośrednio obsługą kredytów studenckich. Firmy takie jak Navient, Great Lakes, Nelnet i MyFedLoan otrzymują ogromne kontrakty rządowe na zarządzanie federalnymi kredytami studenckimi. Nie ma powodu, aby Departament Edukacji dzwonił bezpośrednio.