Czy programy umarzania kredytów studenckich dzwonią do Ciebie?

Czy programy umarzania kredytów studenckich dzwonią do Ciebie?


Dlaczego ciągle dostaję telefony o przebaczeniu pożyczki studenckiej?

Oszuści mogą obiecywać umorzenie pożyczki studenckiej lub zmniejszenie całkowitego zadłużenia, ale najpierw zdobędą twoje dane osobowe i zbiorą opłatę z góry. Niektóre z tych telefonów przyspieszyły w ostatnich miesiącach z powodu federalnego moratorium na zbieranie pożyczek studenckich.

Jak działają oszustwa związane z kredytami studenckimi?

Jeśli firma pobiera pieniądze z góry, aby skonsolidować swoje federalne pożyczki studenckie, jest to oszustwo. Firmy te wezmą twoje pieniądze pod przykrywką opłaty manipulacyjnej, nie konsolidując nigdy twojego kredytu. Możesz skonsolidować swoje federalne pożyczki studenckie za darmo samodzielnie na StudentLoans.gov.

Czy przebaczenie kredytu studenckiego jest możliwe??

Odpowiedź: Tak! Istnieją jednak bardzo konkretne wymagania, które musisz spełnić, aby zakwalifikować się do umorzenia pożyczki lub otrzymać pomoc w spłacie. Umorzenie pożyczki oznacza, że nie musisz spłacać części lub całości swojej pożyczki.

Skąd mam wiedzieć, czy moje umorzenie pożyczki studenckiej jest legalne??

Oznaki oszustw związanych z przebaczeniem kredytu studenckiego
  1. Ktoś do ciebie dzwonił.
  2. Obietnica brzmi zbyt dobrze, by mogła być prawdziwa.
  3. Oczekuje się, że zapłacisz opłaty z góry.
  4. Jesteś proszony o poufne informacje osobiste.
  5. Czujesz się naciskany.

Jak powstrzymać fałszywe telefony o pożyczkach studenckich??

Zarejestruj swój numer telefonu z National Do Not Call Registry. Możesz zarejestrować się online lub dzwoniąc pod numer 1-888-382-1222 (TTY: 1-866-290-4236).

Dlaczego otrzymuję telefony od Navient?

Oto, co musisz wiedzieć. Otrzymujesz telefon od osoby podającej się za przedstawiciela firmy Navient. Wyjaśniają, że w ramach ugody sądowej, Twój dług studencki został częściowo lub całkowicie umorzony.

Czym jest przebaczenie pożyczki?

Przebaczenie, anulowanie lub zwolnienie z pożyczki oznacza, że nie jesteś już zobowiązany do spłaty części lub całości swojego kredytu.