Czy procesory pożyczek zarabiają dobre pieniądze?

Czy procesory pożyczek zarabiają dobre pieniądze?


Czy trudno jest być procesorem kredytów hipotecznych?

Praca procesora kredytów hipotecznych jest ważna i wymaga od osoby zatrudnionej posiadania pewnych umiejętności i cech. Jest to zarówno wyzwanie, jak i wysoce satysfakcjonująca rola do spełnienia a wiele osób w branży pożyczkowej uważa, że praca procesora pożyczkowego to ich najlepszy stint całościowy.

Czy procesor pożyczki hipotecznej jest stresujący?

Tak, bycie doradcą kredytowym może być stresującą pracą.

Upewniają się, że wszystko co zostało złożone jest dokładne i wszystkie niezbędne wyceny i inspekcje zostały wykonane. To może sprawić, że praca jest stresująca, ponieważ próbują poruszać się po wielu formach i papierkowej robocie wymaganej do zatwierdzenia pożyczki przez subemitenta hipotecznego.

Czy przetwórcy kredytów hipotecznych są poszukiwani?

Według U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS), oficer pożyczkowy, underwriter, a także miejsca pracy w procesorze będą nadal doświadczać znacznego wzrostu w najbliższej przyszłości. BLS przewiduje 11% wzrost stanowisk oficerów kredytowych w latach 2016-2026.

Ile godzin pracuje osoba zajmująca się przetwarzaniem pożyczek?

Środowisko pracy

Większość oficerów kredytowych pracuje w pełnym wymiarze godzin, a niektórzy pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo. Z wyjątkiem oficerów kredytów konsumenckich, którzy spędzają większość czasu w biurach, pracownicy ci mogą podróżować, aby odwiedzić klientów.

Jak długo trzeba czekać, aby zostać procesorem kredytowym??

Aby zdobyć ten certyfikat, procesor pożyczki musi ukończyć co najmniej 42 godziny szkolenia który obejmuje wszystkie cztery przedmioty egzaminu CMLP plus specjalny program rehabilitacji FHA, analizę deklaracji podatkowych oraz świadomość i zapobieganie oszustwom hipotecznym.

Ile pożyczek może obsłużyć procesor?

Zarządza aktywną linią kredytów (średnio 15-20 pożyczek miesięcznie) i utrzymuje terminowy i zgodny z przepisami przepływ takich pożyczek przez proces. Komunikuje się z oficerami kredytowymi, kupującymi, sprzedającymi, firmami tytułowymi, budowniczymi i Realtors z regularnymi aktualizacjami.

Kto zarabia więcej pieniędzy oficer pożyczki czy procesor pożyczki?

Oficerowie kredytowi i doradcy kredytowi zazwyczaj pracują razem jako zespół i mają podobne oczekiwania dotyczące wynagrodzenia. Ich średnia pensja stała na poziomie 45 000 USD rocznie od lutego 2022 roku, według Zippia, pokazując jeden nie jest koniecznie lepszy od drugiego.