Czy preapproval gwarantuje pożyczkę samochodową??

Czy preapproval gwarantuje pożyczkę samochodową??


Z jakiego biura kredytowego korzystają firmy pożyczkowe przy udzielaniu kredytów samochodowych??

Experian i Equifax są biura kredytowe najczęściej używane przez kredytodawców samochodowych.

Jaki wynik kredytowy potrzebujesz, aby uzyskać wstępne zatwierdzenie dla kredytu samochodowego?

661 lub więcej
Najważniejsze informacje. Twój wynik kredytowy jest głównym czynnikiem wpływającym na to, czy zostaniesz zatwierdzony do kredytu samochodowego. Niektórzy kredytodawcy używają specjalistycznych ocen kredytowych, takich jak FICO Auto Score. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz potrzebował co najmniej najlepszego kredytu, co oznacza ocenę kredytową w wysokości 661 lub więcej, aby uzyskać pożyczkę na dobrym oprocentowaniu.

Czy wstępne zatwierdzenie kredytu samochodowego jest twardym zapytaniem??

Tak, wstępne zatwierdzenie kredytu samochodowego może zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej. Ale nie martw się – to tylko tymczasowe. Kiedy otrzymasz wstępne zatwierdzenie, pożyczkodawca przeprowadzi twarde zapytanie na twoim raporcie kredytowym. To może spowodować spadek od pięciu do dziesięciu punktów na twoim wyniku kredytowym.

Czy można odmówić po wstępnej akceptacji?

Twój wniosek może zostać odrzucony, nawet jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony. Kilka rzeczy może pokrzyżować plany zakupu domu i spowodować odrzucenie wniosku po wstępnym zatwierdzeniu, takie jak zmiana oceny kredytowej, zatrudnienia, zarobków i długów.

Czy wstępne zatwierdzenie szkodzi twojemu kredytowi?

Zapytania dotyczące wstępnie zaakceptowanych ofert nie mają wpływu na Twoją ocenę kredytową, chyba że zastosujesz się do nich i złożysz wniosek o kredyt. Jeśli przeczytasz drobny druk na ofercie, okaże się, że nie jest to naprawdę “wstępnie zatwierdzony”.” Każdy, kto otrzyma ofertę, nadal musi wypełnić wniosek przed przyznaniem kredytu.

Jaki wynik kredytowy jest potrzebny, aby kupić samochód bez współwłaściciela?

Chociaż wynik kredytowy 650 jest pożądany dla każdej pożyczki, pierwsze pożyczki samochodowe mogą wymagać wyniku 680 lub wyższy aby znieść wszelkie wymagania dotyczące współsygnatariuszy.

Jakiego wyniku FICO używają dealerzy?

Dealerzy samochodowi korzystają z biura kredytowego FICO, co jest skrótem od Fair Isaac Corporation. Używają również FICO Auto Credit Score, który ma zakres 250 do 900. Może to oznaczać, że dealer samochodowy ma inną ocenę kredytową dla Ciebie niż ta, którą widzisz na swoim osobistym raporcie kredytowym.